Dikkat! Seyahate çıkacak sürücüler TOBFED tarafından uyarıldı!

Türkiye Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu (TOBFED) Genel Başkan Yardımcısı ve Ziebart Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Bahadır Güven, seyahate çıkacak sürücüleri hijyen konusunda uyardı.

Yayınlanma Tarihi: 02.06.2020 10:49
Değiştirme Tarihi: 02.06.2020 11:20
Dikkat! Seyahate çıkacak sürücüler TOBFED tarafından uyarıldı!

Bahadır Güven yaptığı yazılı açıklamada seyahate çıkacak sürücüleri şu sözlerle uyardı: "Uzun saatler geçireceğiniz araçlarınıza detaylı temizlik ve klima dezenfeksiyonu yapmadan yola çıkmayın. Seyahat öncesi yazlık araç bakımının mutlaka yapılmış olması gerek, pandemi döneminde hijyenin önemi de ortaya çıktı. Koronavirüse karşı devletimiz dünyaya örnek bir mücadele verdi. Milletimiz de Bilim Kurulumuzun almış olduğu kararlara harfiyen uyarak büyük fedakarlıklarda bulundu. Şehirler arası seyahat yasağının kalkmasıyla birlikte insanlarımız aileleriyle birlikte seyahatlere çıkacaklar. Klimalar, çalışma mekanizması olarak rutubet üreten sistemler. Klimanın rutubetli, ıslak kanalları virüs, bakteri ve mikropların oluşmasına ve üremesine çok uygun zemin oluşturuyor. Tavsiyemiz, seyahat öncesi mutlaka araç bakımının yanı sıra detaylı antibakteriyel temizlik yapılmasıdır."

"İÇ DETAYLI TEMİZLİĞİ YAPIN"

Yola çıkmadan önce araçların iç detaylı temizliğinin ve dezenfeksiyonunun yaptırılmasına da vurgu yapan Güven, "Klimaların ozon ile dezenfekte ettirilmesi halinde gerekli önlem alınmış olacaktır. Seyahat programımızın ilk adımı, dolayısıyla ilk önlem araçlarda başlıyor. Daha sonraki süreçte, konaklamalarda da devletimizin yayımladığı önlem paketlerine uyulursa milletçe bu yaz aylarını herhangi zarar görmeden atlatacağız inşallah." dedi. (AA)