Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
'Ben de kendi tarihimi yazacağım'

'Ben de kendi tarihimi yazacağım'

“Fenerbahçe, Türkiye'nin en büyük kulübü. Açıkçası koşulların üst düzeyde olması beni biraz şaşırttı ve tabii ki mutlu etti. 20. şampiyonluk için çalışacağız ama 4. veya 5. yıldız fark etmez. Kazanmak için mücadele ediyoruz. Yabancı kuralı ile ilk kez bur

19.07.2014 04:22

Oynadığım kulüplerde her zaman başkalarıyla kıyaslandım. Alex burada 8 yılda kendi tarihini yazdı. Ben de kendi tarihimi yazacağım. Fenerbahçe’ye en iyisini vermeye çalışacağım”Fenerbahçe’nin yeni sezon bombası Diego Ribas, dün basının karşısına çıktı. Samimi cevapları ve sempatik tavırlarıyla dikkat çeken ‘Son Şampiyon’un yeni 10 numarası; İstanbul’a geliş sürecinden yaşadıklarına, beklentilerinden hedeflerine kadar birçok konu hakkında konuştu. “Gerçekten çok mutluyum” diyen Brezilyalı yıldızın dikkat çeken sözleri şunlar: “Dürüst olmak gerekirse biraz da şaşkınım. Porto ve Juventus’ta koşullar vardı ama buradaki tesisler gerçekten olağanüstü. Türkiye’nin en büyük kulübüne geldiğime inanıyorum. İlk 4 günüm çok güzel geçti. Antrenmanlarda bir yandan da eğleniyoruz. Takımda müthiş bir birliktelik var.”

‘Nerede olursa oynarım’“20. şampiyonluk için mücadele edeceğiz ama 4. veya 5. yıldız farketmez. Kazanmak için mücadele ediyoruz. Bunu başarabilmek için katkıda bulunursam çok mutlu olacağım. Yabancı sınırlaması benim ilk defa karşılaştığım bir şey. Bu konuda en iyi kararı hocamız verecektir. Onun kararlarına saygı duyacağız. Hocamız nerede oynatmak isterse görevimi yaparım. Önemli olan Fenerbahçe’ye katabileceklerim ve başarısı.” ‘O günü unutmak istiyorum’“2009 yılında Werder Bremen forması giyerken Kadıköy’de Shakhtar ile oynanan Avrupa Ligi final maçını cezalı olduğum için kaçırmıştım. Kötü anılarımdan biriydi, kaybetmiştik. Unutmak istediğim anlardan biri. Stat gerçekten çok güzel, çok modern. Orayı tamamen dolu gördüğümde çok güzel bir atmosfer olacağına inanıyorum.” ‘Alex’le biz farklıyız’“Oynadığım kulüplerde her zaman başkalarıyla kıyaslandığım oldu. Herkes farklı karakterde oyuncular. Alex burada 8 yılda kendi tarihini yazdı. Ben de buradayım ve kendi tarihimi yazacağım. En iyi şekilde Fenerbahçe’ye en iyisini vermeye çalışacağım.” ‘Melo’yu sahada tanımam’“Felipe Melo, Juventus’tan arkadaşım. Buraya gelmeden önce sürekli konuştuk. Sahaya çıktığımızda arkadaşlık kalmıyor ve orada kazanmaya bakıyorsunuz. Melo’ya saygı duyuyorum. Derbi maçları bütün oyuncuları farklı motive eder. Çünkü orada tek başına kendi işinizi en iyi şekilde yapmak zorundasınız. Arkadaş olsak da derbide kazanmak için her şeyi yapacağız.” ‘Arda transferi hızlandırdı!’“Transfer sürecinde Arda ile sürekli iletişimde halindeydik. Türkiye, İstanbul ve Fenerbahçe hakkında her zaman pozitif şeyler söyledi. Buraya gelmemde Arda’nın söylediği olumlu yorumlardan dolayı güvende hissettim. Arda’nın yorumları transferimi hızlandırdı.”“Brezilya’nın Almanya’ya 7-1 yenilmesine çok şaşırdım. 7-1’lik yenilgi gerçekten normal değildi. Takımın içinde yer almadığım için tam olarak konuşamam. Nelerin olduğunu bilemediğim için konuşmayı uygun bulmuyorum.”“10 numara biraz daha özel oyunculara aittir. Ancak 10 numara kendi başına oynamıyor.”“Bundesliga, Premier Lig ve İspanya Ligi aynı seviyede olmasa da Türkiye Ligi’nin geliştiğine ve şu anda çok iyi seviyede olduğuna inanıyorum.”
Yorumlar | 0
üye profil