Depremzedelere gönderilen yardımları sattığı tespit edilmişti! O zanlı tutuklandı...

Depremzedelere gönderilen yardımları defalarca sıraya girerek aldığı ve gelen yardımları parayla sattığı iddia edilen kişi gözaltına alınmıştı. Yavuz Şimşek, sevk edildiği adliyede tutuklandı.

Yayınlanma Tarihi: 02.11.2020 15:01
Değiştirme Tarihi: 02.11.2020 15:01
Depremzedelere gönderilen yardımları sattığı tespit edilmişti! O zanlı tutuklandı...

İzmir'de yaşanan deprem felaketi sonrası, depremzedelere gönderilen yardımlar için sıraya giren ve birden fazla sıraya girerek gelen yardım malzemelerini alıp, sattığı belirlenen kişi çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Geçen cuma günü Seferihisar açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin yaraları sarılmaya çalışırken, AFAD, Kızılay ve çeşitli belediyeler tarafından depremzedelere yiyecek ile içecek dağıtılmaya başlandı. Bayraklı ilçesinde ise Yavuz Şimşek olduğu saptanan bir kişi, ücretsiz dağıtılan yiyecek ve içecekleri toplayıp, iş yerlerine satmaya çalışırken görüntülendi. Bir vatandaş tarafından cep telefonuyla kaydedilen görüntülerde ücretsiz dağıtılan yiyecek ve içeceklerin olduğu poşetle bir iş yerine girerken görülen Şimşek, kamerayı fark edince hızla dışarı çıkıp, uzaklaşıyor.

Sosyal medyada paylaşılan görüntüler üzerine İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma kapsamında Yavuz Şimşek polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Şimşek, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede, ‘Bir afet veya genel bir felaketin meydana getirebileceği zararları önlemek veya hafifletmek maksadıyla hazırlanan eşya hakkında hırsızlık’ suçundan tutuklandı.

Etiketler: izmir - deprem - yardım