Deprem çantasında neler olmalı? Satışlar artıyor!

İzmir depreminden sonra alüminize battaniye, düdük, deprem çantası satışları arttı. Online’da hazır olarak satılan deprem ve acil durum çantalarının fiyatları 85 liradan başlayıp 800 liraya kadar çıkıyor. Peki bir deprem çantasında neler olmalı? 

Yayınlanma Tarihi: 03.11.2020 10:03
Değiştirme Tarihi: 03.11.2020 10:03
Deprem çantasında neler olmalı? Satışlar artıyor!

Deprem malzemeleri satışı yapan Depremmalzemeleri.com yetkilisi Ahmet Kuru, geçen yıldan bu yana deprem çantası satan firmalarda artış olduğunu belirterek, “Firmalardan toplu alımlar için talep geliyor. Bir firmaya 4 bin 500 adet deprem çantası vereceğiz, çalışanlarına dağıtacaklar. Alüminize battaniye satışlarında da artış var. Polar battaniye çantada çok yer kaplıyor. Alüminize battaniyeler çok az yer kaplıyor, vatandaşlar kıyafet de koyuyor. Çanta alanından tasarruf sağlamak istiyorlar. Düdük satışlarında her depremde inanılmaz satışlar artıyor. Arama kurtarma alanındakiler daha çok alıyor” bilgilerini paylaştı. 

"KENDİLERİ OLUŞTURUYORLAR"

kkduzmani.com yetkilisi Hakan Sakarya ise vatandaşların hazır deprem çantası satın almak yerine içeriklere bakarak kendilerinin oluşturduklarını anlatarak, “Düdük, el feneri almak isteyen vatandaşlar var. Soğuğa karşı alüminize battaniye alıyorlar, klasik battaniyelere göre daha çok ısıtıyor” diye konuştu. 

PEKİ DEPREM ÇANTASINDA NELER OLMALI?

Düdük - İçme suyu - Çabuk bozulmayacak gıda - Ev-işyeri-araç yedek anahtarı - Bir miktar nakit para - Yedek kıyafet - Kimlik bilgileri - İlk yardım seti - Radyo ve pil - Kibrit ve çakmak - El feneri - Kalem-kâğıt - İlaç - Önemli telefon numaraları

(Milliyet)