Depozitolu şişe uygulamasına geçiliyor!

Depozitolu şişe uygulamasına geçiliyor!
Yayınlanma Tarihi: 11.03.2019 18:27 | Değiştirme Tarihi: 11.03.2019 18:30

Eskiden olduğu gibi 2021 yılında depozito uygulamasının başlayacağını söyleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Şişe verip, gofret alacağız." dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, şişelerde depozito uygulamasına geçileceğini açıkladı. Buna göre 2021 yılında şişelerde depozitolu dönem başlayacak. Bakan Murat Kurum, "Biz bunun dışında tüm şehirlerimizde düzenli depolama tesisleri yapıyoruz. Hedefimiz 2023 yılına geldiğinde şehrin tamamının çöpünün düzenli bir şekilde depolanacağı bir sisteme geçmek istiyoruz. Atıklarımızı bir yere, diğer cam ve kağıt atıklarımızı başka bir yere getiriyoruz ve o atıklarımızı kaynağında dönüştürmek üzere dönüştürüyoruz. Diğer organik atıkları da kompost hale getirip, parklarımızda bahçelerimizde, bitkilerimizde kullanıyoruz. İstiyoruz ki biz artık hiçbir ilçemizde, hiçbir ilimize çöp kamyonu gelmesin, kaynağında her türlü çöpümüzü ayrıştıralım" sözleriyle açıklamalarını tamamladı." şeklinde açıklamalarda bulundu.

Şoke eden olay! Gizli bölmedeki 2 milyonluk altın ve para çalındı

Aydın'ın Kuşadası ilçesindeki bir evin yatak odasındaki gizli bölmeden yaklaşık 2 milyon lira tutarında altın ve para çalındı. Hırsızlıkla ilgili soruşturma başlatıldı.

TUS birincisi Kurtuluş Öz kimdir, kaç puan aldı?

TUS birincisi dün açıklandı. Tıpta Uzmanlık Sınavı’nın birincisi Kurtuluş Öz oldu. Peki, Kurtuluş Öz kimdir, kaç yaşındadır ve nerelidir? Kurtuluş Öz TUS’ta kaç puan aldı? İşte cevabı…

Kilosu altınla yarışan künar için 40 metre yükseklikte çalışıyorlar

Aydın'ın Koçarlı ilçesinde çam fıstığından elde edilen künar, kilosu 250 TL'den alıcı buluyor. Gram altınla yarışan künarı toplamak için 40 metre yüksekliğe çıkan işçiler, adeta ölüme meydan okuyor.

Abidin Dino ve eşi Güzin Dino kimdir?

Abidin Dino 23 mart 2019’da Google tarafından doodle yapıldı. Peki, Abidin Dino kimdir, neden TT oldu? Abidin Dino kimdir, nerelidir? Sorusunun cevabını haberimizde bulabilirsiniz. Ayrıca Abidin Dino’nun eşi Güzin Dino kimdir? Sorusunun cevabını da sizin için araştırdık.