Deniz Işın Coşkuner: Milli sosyal medya platformunda son aşamaya geldik

Türkiye’nin genç girişimcileri ve iş insanlarından biri olan Deniz Işın Coşkuner, tamamen yerli ve milli kaynaklar ile kodlaması yapılan ve hayata geçirilecek olan milli sosyal medya platformunda son aşamalara gelindiğinin haberini verdi.

Yayınlanma Tarihi: 26.07.2021 17:48
Değiştirme Tarihi: 26.07.2021 17:48
Deniz Işın Coşkuner: Milli sosyal medya platformunda son aşamaya geldik

Birçok alanda faaliyetlerine devam eden genç iş insanı Deniz Işın Coşkuner “Dünya ülkelerinin çoğu sosyal medya platformu açısından zengin olan ve birçoğunu kendi bünyesinde hayata geçirmiş olan Amerika Birleşik Devletleri’ne mahkûm olmuş bir durumda. Facebook, Instagram, Twitter ve WhatsApp gibi dev bir kullanıcı ağına sahip olan ve hemen hemen her ülkede kullanılan bu uygulamaların Amerika menşeili. Gelecek vaat eden uygulamalar dev bütçeli ABD şirketleri tarafında satın alınıyor ve bu konuda tekel her zaman ABD’nin elinde oluyor” Diyerek bu durumdan rahatsız olduğunu belirtti.

 Vizyoner iş insanı, Deniz Işın Coşkuner “Neden diğer konularda olduğu gibi bu sosyal medya platformları ya da teknoloji konusunda da dış ülkelere bağımlı olalım. Bizim kendi sosyal medya uygulamamızı yapacak teknik destek ve insanlarımız olduğuna inanıyorum. Sadece birkaç milyon dolarlık yatırımla bile daha sonra milyar dolarlık markalara sahip olabiliriz. Bu konuda devletin de desteğini yanımızda görmeyi umuyoruz. Zira biz kendi imkânlarımız ve öz sermayemiz ile bir sosyal medya platformu hayata geçirmek için çalışmalara başlamış durumdayız. Hatta bu çalışmaların da sonuna geldik diyebilir ve bunun müjdesini verebilirim.” diyerek yerli uygulamanın neredeyse hazır olduğunun sinyalini de vermiş oldu. 

Kendi uygulamalarında yer alan bazı özelliklerin diğer uygulamalarla benzerlik gösterebileceğine de dikkat çeken Coşkuner, “Bizim uygulamamızda bulunan bazı özellikler diğerleri ile benzerlik gösterebilir. Çünkü artık globalleşen dünyada dijital alanda hemen herkesin ihtiyaçları da benzerlik göstermekte. O nedenle bu benzerlikler kullanımı kolaylaştırmaktadır.” diyerek bu konuya açıklık getirdi.

Deniz Işın Coşkuner, 2022 yılının başlarında beta olarak kullanıma sunacakları uygulamayı tüm milletimizin sahiplenmesini beklediklerini de sözlerine ekledi.