Delta varyantı Türkiye'de kaç kişide var? Bakan Koca açıkladı

Dünyada etkili olmaya başlayan ve bulaşıcılığı bir önceki varyantlara göre çok daha fazla olduğu bildirilen koronavirüs delta varyantının Türkiye'de kaç kişide tespit edildiğini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı. Peki delta varyantı Türkiye'de kaç kişide var? İşte yanıtı...

Yayınlanma Tarihi: 23.06.2021 16:11
Değiştirme Tarihi: 23.06.2021 16:11
Delta varyantı Türkiye'de kaç kişide var? Bakan Koca açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AK Partili milletvekilleri ve Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyelerini, sağlık politikaları, aşılamada gelinen nokta, TURKOVAC aşısı ve normalleşme süreci hakkında bilgilendirdi.

​Bakan Koca, AK Parti Genel Merkezi'nde AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım başkanlığında düzenlenen toplantıda milletvekillerini ve partinin MKYK üyelerini bilgilendirdi.

Bakan Koca, sağlık politikaları, 1 Temmuz itibarıyla başlayacak normalleşme süreci, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ismini duyurduğu ve Faz-3 aşamasına geçilen TURKOVAC aşısına ilişkin çalışmalar hakkında milletvekillerine bilgi verdi.

Bakan Koca, dünyada etkili olmaya başlayan ve Türkiye'de de görülen delta varyantını milletvekillerine anlattı.

Bakan Koca, milletvekillerine delta varyantının Türkiye'de 134 kişide görüldüğünü söyledi. Milletvekillerinin yoğun ilgi gösterdiği toplantı basına kapalı olarak yaklaşık 3,5 saat sürerken, toplantının ardından herhangi bir açıklama yapılmadı. (DHA)