Delikanlı lakaplı Fırat K.'nin ifadesi ortaya çıktı: Cinsel ilişkiye girmek istediği için yapmış

İzmit'te işitme engelli Engin E.'yi öldüresiye dövüp görüntülerini sosyal medyada paylaşan Delikanlı lakaplı Fırat K. ve olayla ilgisi olduğu belirlenen E.M. ve M.A. adliyeye sevk edildi. İnfial yaratan olayın bir numaralı sanığı olan Fırat K., Engin E.'nin kendisine cinsel ilişki teklifinde bulunduğunu iddia ederken, olay esnasında alkolün de etkisiyle kendisini kaybettiğini öne sürdü. 

Yayınlanma Tarihi: 26.03.2021 16:22
Değiştirme Tarihi: 26.03.2021 16:25
Delikanlı lakaplı Fırat K.'nin ifadesi ortaya çıktı: Cinsel ilişkiye girmek istediği için yapmış

Olay 22 Mart günü İzmit’te bir bağ evinde meydana geldi. Fırat K. iş verme vaadiyle Aydın’da yaşayan kendisi gibi işitme engelli olan Engin E.’yi İzmit’e çağırdı. Fırat K., Engin E.’yi işportada bir gün çalıştırdıktan sonra parasını aldı ve bir bağ evinde darp edip, ardından görüntüleri sosyal medyada paylaştı. Engin E. olayın ardından polis merkezine giderek şikayetçi oldu. Görüntülerin tepki toplaması üzerine Fırat K. ile olay anında beraber oldukları ileri sürülen E.M. ile M.A. dün gözaltına alındı. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilen Fırat K.’nın işitme engelli tercüman aracılığıyla ifadesi alındı. Fırat K. ve yanında bulunan 2 kişi, “Kasten adam öldürmeye teşebbüs, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, özel hayatın gizliliğini ihlal ve kişisel verileri hukuka aykırı bir şekilde yayma” suçlamasıyla Kocaeli Adliyesi’ne sevk edildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

CİNSEL İLİŞKİYE GİRMEK İSTEDİĞİNİ İDDİA ETTİ

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü'nde ifadesi alınan Fırat K., Engin E.'nin kendisiyle cinsel ilişkiye girmek istediğini iddia etti. Engin E. ile M.A. aracılığıyla tanıştığını belirten Fırat K., olay günü Engin E.'nin İzmit'te yürüyüş yolunda anahtarlık sattığını belirterek, daha sonra 4 arkadaş birlikte alkol aldıklarını söyledi. Fırat K. bu sırada Engin E.'nin kendisiyle cinsel ilişkiye girmek istediğini ve tacizde bulunduğunu ileri sürerek, alkolün etkisiyle kendisini kaybederek Engin E.'yi dövdüğünü, Engin E.'nin telefonunu alıp görüntülerini çekerek, sosyal medya hesaplarından paylaştırdığını söyledi.

M.A. ise ifadesinde, Fırat K.'nin Engin E.'nin telefonunda cinsel içerikli görüntüler görünce tepki göstererek saldırdığını, daha hep beraber Engin E.'nin yüzüne tükürdüklerini söyledi.

Kaynak: DHA

İlgili Sayfalar: Playlist