Dehşet anlar! Ulusal parktaki ayı, bir genci yedi!

Sibirya'nın güneyindeki Sayan Dağları eteğindeki Ergaki Ulusal Parkı yakınlarında, bir boz ayı 16 yaşındaki genci feci şekilde öldürdü. 

Yayınlanma Tarihi: 22.06.2021 15:23
Değiştirme Tarihi: 22.06.2021 15:23
Dehşet anlar! Ulusal parktaki ayı, bir genci yedi!

Rusya'da Sibirya'nın güneyindeki Sayan Dağları eteğinde yer alan Ergaki Ulusal Parkı'nda feci bir olay yaşandı. Saldırgan boz ayı, park yakınlarında dolaşan 16 yaşındaki bir genci yedi. Turistlerden biri ayıyı çakıyla yaralayıp etkisiz hale getirmeye çalışırken, diğeri hızla parka koşarak yardım çağırdı. Görevliler olay yerine geldiğinde boz ayı talihsiz gencin yarısını yemiş bir şekilde ve yaralı halde yerde uzanırken bulundu. Görevliler ayıyı tüfekle vurdular ancak yaralı hayvan koşarak ormanın derinliklerinde gözden kayboldu. Ertesi sabah daha kalabalık ve hazırlıklı şekilde ayının peşine tekrar düşen görevliler yaralı haldeki ayıyı vurarak öldürdü.

Ulusal Park'ın yetkilileri yaptıkları resmi açıklamada 'Saatler süren aramaların ardından insan yiyen ayı parkımız görevlileri tarafından vurulup öldürülerek etkisiz hale getirilmiştir' denildi. 

Parkın müdürü Igor Gryazin'in açıklamasına göre uzun süren kış ve karların geç erimesi yüzünden boz ayıların yiyecek bulabilmek için parka yaklaştığı düşünülüyor. Igor Gryazin hayatını kaybeden gencin kestirme yoldan gitmek isterken ayıyla karşılaşmış olduğunu düşündüklerini de sözlerine ekledi.