Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Dehşet 100 metre ötede!

Dehşet 100 metre ötede!

Vodafone Arena'daki Bursa spor taraftarının çıkışı için trafik kesilmeseydi hainler bombalı aracı yüzlerce polisin arasında patlatacaktı.

12.12.2016 10:42

Saldırıya tanık olan polis “Bursasporlular için trafik kesilmeseydi bilanço daha ağır olabilirdi, ölüm sayısı 38 yerine 138 100 metre ötede kaldı.

Türkiye’nin birliğine kasteden ihanet çetesi bu defa Beşiktaş-Bursa maçında görevli çevik kuvvete bombalı araçlarla saldırdı. Saldırıya tanık olan polis “Bursasporlular için trafik kesilmeseydi bilanço daha ağır olabilirdi, 38 yerine 138 olacaktı” dedi.

Patlamanın, Bursaspor taraftarlarının stadyumdan çıkarıldıktan çok kısa süre sonra yaşanması bilançonun daha da ağır olmasını önledi.

Terör saldırısının göbeğindeki bir polis şunları kaydetti:

“Ben spor polisiyim. O sırada Bursaspor taraftarını tahliye etmek için trafiği kesmiştik. Bu sebeple bombalı araç bizim bulunduğumuz bölgeden 100-150 metre geride kaldı. Eğer trafik normal seyrinde ilerleseydi, yani kesilmemiş olsaydı, bombalı araç, Spor Şubesi’nden 10’ar kişilik 6 ekip, Çevik Kuvvetten de bir o kadar arkadaşımızın ortasında patlayacaktı. Şehit sayısı 38 yerine -Allah korusun- 138 olacaktı.”

Türkiye gazetesi

Yorumlar | 0
üye profil