"Dedesinin dedesinin" kucağında bir torun!

Aydın’ın Dalama mahallesinde 5 yaşındaki Ulaş Uysal, dedesinin değil, 102 yaşındaki dedesinin dedesi Kamil Tokgöz’ün kucağında dede sevgisi yaşıyor

Yayınlanma Tarihi: 19.08.2014 13:52
Değiştirme Tarihi: 19.08.2014 15:22

Aydın’ın Dalama mahallesinde 5 yaşındaki Ulaş Uysal, dedesinin değil, 102 yaşındaki dedesinin dedesi Kamil Tokgöz’ün kucağında dede sevgisi yaşıyor. Beş neslin birarada yaşadığı Tokgöz ailesinde, torununun torununu kucaklamaktan mutlu olduğunu belirten Kamil Dede, sağlıklı ve uzun yaşamını dua, iyi beslenme ve düzenli olmaya bağlıyor.

Haber ile ilgili metin girin!.
"Çanakkale Harbi olduğunda beş yaşlarındaydım." diyerek sözlerine başlayan Tokgöz, beş nesille birlikte yaşıyor. Torunu ve torununun eşi tarafından bakılan Kamil Dede, devletin huzurevi teklifini de geri çevirmiş. Çocukları ve torunlarıyla mutlu olan Tokgöz'ün torunları, dedelerini huzurevinde huzur bulamaz diyerek göndermiyorlar. Şu anda mutlu olduğunu ve sağlığının yerinde olduğunu belirten ve herkese dua eden Kamil Tokgöz, sadece ağrı kesici ve göz damları kullanıyor.

Aydın İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü’nün başlattığı "Ege'nin İncisi Yaşlı Çınarlara Vefa” projesi kapsamında devlet erkânının ziyaret ettiği Kamil Dede, gerekli başvuruları yaparsa yaşlılık maaşı alabilecek. Kamil Dede'ye bakan torunu ve eşine teşekkür eden Aydın Vali Yardımcısı Alper Faruk Güngör, devletin bütün imkanlarının asırlık çınar ağacı Kamil Dede için hazır olduğunu söyledi. (CHA)