Dayısı tarafından rehin alınan üniversiteli genç kızın yardım çığlığı: Ağzımda torpil patlamaya çalıştı

Trabzon'da yaşayan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi S.H.B., anneannesini ziyaret etmek için gittiği evde 30 yaşındaki dayısı Emrah B tarafından 4 saat boyunca rehin alındı. Tehdit ve hakarete maruz kalan genç kız, şikayetçi oldu. Gözaltına alınan dayı, 'Eve yaklaşmama' tedbiri ile serbest bırakılırken, genç kız 'Yine bir can gitmeden yardım edin, sesimi duyurun' diyerek sosyal medyadan yardım talebinde bulundu.

Yayınlanma Tarihi: 23.03.2021 15:29
Değiştirme Tarihi: 23.03.2021 15:29
Dayısı tarafından rehin alınan üniversiteli genç kızın yardım çığlığı: Ağzımda torpil patlamaya çalıştı

Olay, geçtiğimiz pazar günü Ortahisar ilçesinde Kalkınma Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre üniversite öğrencisi S.H.B. anneannesinin evine gittiği sırada gelen dayısı tarafından 4 saat boyunca rehin alındı. O anları sosyal medyadan yayınlayan S.H.B. yardım çağrısında bulundu. Görüntülerde genç kıza yönelik tehdit ve hakaretlerde bulunan şüpheli, 4 saatin sonunda evden ayrıldı.

Haber ile ilgili metin girin!.

 

'CANIMIZA KIYMADAN BİZE YARDIM EDİN'

Savcılığa suç duyurusunda bulunan S.B.H., "Dayımın akıl sağlığı yerinde değil. Son dönemlerde de ilaçlarını kullanmadığı için şiddete çok eğimli oldu. Kafasında uydurduğu senaryolarla üzerimize sürekli yürüyor. Bizi tehdit ediyor. Hakaret edip, şiddette bulunuyor. Öldürmekle tehdit ediyor. Kapımızı sürekli kilitlemek zorunda kalıyoruz, korkudan dışarıya çıkamıyoruz. Dayım ‘benim raporum var. Size istediğimi yaparım. Bana bir şey olmaz’ diyerek üzerimize geliyor. Canımıza kıymadan lütfen bize yardım edin" dedi. Genç kızın şikayeti üzerine gözaltına alınan şüpheli, 'eve yaklaşmama' tedbiri ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Haber ile ilgili metin girin!.

'AĞZIMDA TORPİL PATLATMA GİRİŞİMİNDE BULUNDU’

Sosyal medyada paylaşım yaparak yardım isteyen S.H.B. “Dayım tarafından anneannem ve ben 4 saat rehin alındık. Ölüm ile tehdit edildik. Ağzımda torpil patlatma girişiminde bulundu. Daha önce birçok dosyası olmasına rağmen sadece uzaklaştırma kararı ile serbest bırakıldı. Bir caninin tutuklanması için benim ya da ailemden birinin ölmesi gerekmiyor. Saatlerce psikolojik şiddet ve ölüm tehlikesi içindeydik. Yine bir can gitmeden yardım edin bana sesimi duyurun. Ben kendime yaşama ihtimali vermedim. Ölürken canım nasıl az acır diye düşündüm, acımasın diye dua ettim. Bugün yaşıyorum, yarın ne olacak?" dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.