'Askeri gereklilik neyse onu yaptık'

'Askeri gereklilik neyse onu yaptık'

Bir televizyon programına katılan Başbakan Ahmet Davutoğlu Musul'daki Türk askerinin bir kısmının sürpriz bir kararla çekilmesinden Başkanlık sistemine kadar önemli açıklamalar yaptı.

Irak'ın Musul kentindeki Başika bölgesinde, IŞİD'e karşı yerel güçleri eğitmekle görevli Türk askerinin varlığındaki hareketliliğe ilişkin Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Her zaman askeri gereklilik neyse onu yaptık. Spesifik olarak alanda tek tek atılan adımlar askeri gereklilikler ile ilgili adımlar. Birliğimiz orada olmaya devam ediyor. Bazen tahkim, bazen tanzim yapılır"  dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, gündemi değerlendirdi. Irak'ın Musul kentindeki Başika bölgesinde, IŞİD'e karşı yerel güçleri eğitmekle görevli Türk askerinin varlığındaki hareketliliğe ilişkin Davutoğlu, "Her zaman askeri gereklilik neyse onu yaptık. Spesifik olarak alanda tek tek atılan adımlar askeri gereklilikler ile ilgili adımlar. Birliğimiz orada olmaya devam ediyor. Bazen tahkim, bazen tanzim yapılır. Irak hükümetiyle DEAŞ ile mücadele bağlamında her türlü işbirliğini yapmaya hazırız" dedi. 

Görüntülenme : 191 Güncelleme Tarihi: 14/12/2015 15:17:38
Yayınlanma Tarihi: 14/12/2015 14:57:34

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin