Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
'Sahilimize vuran 36 ceset...'

'Sahilimize vuran 36 ceset...'

Başbakan Davutoğlu'ndan Ayvalık'ta sahile vuran cesetler ve 'özerklik' açıklamalarıyla ilgili mesajlar geldi...

06.01.2016 13:51

-Türkiye, Suriye krizini tek başına göğüsleyecek sorumluluk altında değildir. Tek başına her türlü fedakarlığı yapmıştır, yapmaya  da devam edecektir. Ama dün sahillerimize vuran 36 cesedin vebali, bu trajedi  karşısında sessiz kalan Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi başta olmak üzere  uluslararası toplumdur. Bunun vebali başta Rusya olmak üzere Suriye konusundaki  her kararı veto eden anlayıştır, zihniyettir."

Rusya da zulmün ortağı oldu

-Bütün dünyaya, vicdan sahibi her insana hitap  ederek söylüyorum; Suriye'de masum sivillerin üzerine insafsızca, barbarca bomba  yağdıran Suriye rejimi ve yandaşları, evet, Rusya da bu zulümlerin artık bir  ortağı olmuştur. Azzaz'da, Türkmen Dağı'nda, Bayırbucak'ta, bütün bu bölgelerde  Suriye rejimi ve yandaşlarının bombalarından kaçan kardeşlerimizin ızdırabına  artık sessiz kalınmamalıdır. DEAŞ teröründen kaçan kardeşlerimizin ızdırabına  artık sessiz kalınmamalıdır."

Çıkmışlar, özerklik diye...

-Çıkmışlar 'özerklik, öz yönetim' gibi son derece  illegal birtakım yapılardan bahsediyorlar. Soruyoruz şimdi, 'özerklik' diyorsun,  bunun bölgeyi geliştireceğini iddia ediyorsun ama sana 'vatandaşa harca' diye  emanet edilen paraları yatırımdan başka her şeye harcıyorsun. Vatandaş hizmet  bekliyor, bu beyefendiler ise çukurlar kazıyorlar, barikatlar kuruyorlar,  birtakım imkanları sadece bunlara harcıyorlar"

-Bunların derdi imar etmek, şehirlerimizi mamur  etmek değil. Bunların derdi bölge insanımızı mutlu, huzurlu, müreffeh yaşatmak da  değil. Bunların derdi bir çivi çakmak, yeni bir eser ortaya koymak da değil.  Varsa yoksa ideoloji, polemik, yalan, kara propaganda ve terör. Milletin emaneti  mali kaynakları yine millet için kullanmak yerine, izini sürmekte zorlanılan  karanlık mecralara harcıyorlar. Teröristin kazması, greyderi, kamyonu, iş  makinesi bunlardan. Bazıları terör örgütünün lojistik merkezi gibi çalışan bu  belediyelerin yöneticileri elbette ki bütün bu ihanetlerin, yanlış uygulamaların  hesabını verecekler.

Bu personel hangi hizmeti yapıyor ki...

-Mardin Büyükşehir Belediyesi'nin toplam giderinin yüzde 62,6'sı personele harcanıyor. Oysa Türkiye ortalamasında bu, yüzde 11,7. Bu  personel ne yapıyor, hangi hizmeti yerine getiriyor ki personel giderleri yüzde 60'ın üzerinde? Bu personel giderlerinin nereye gittiğini tek tek araştıracak ve  hesaplarını soracağız.

Yorumlar | 0
üye profil