David Maltas, kripto para yatırımcılarını uyardı

Kripto para uzmanı David Maltas açıklamaları ile kripto paraya merak duyanlara önerilerde bulunup ve bir takım tavsiyeler verdi.

Yayınlanma Tarihi: 31.05.2021 17:23
Değiştirme Tarihi: 31.05.2021 17:24
David Maltas, kripto para yatırımcılarını uyardı

Kripto para konusunda kendisine çok fazla soru sorulduğunu ifade eden David Maltas “Sanal para günümüzde yeni bir teknolojik yatırım aracı olarak kullanılıyor. Herkese yeni ve heyecan verici gelen bu kripto para dünyası, vadettiği kazançlarla insanların ilgisini çekiyor. Kripto para son zamanlarda aşağı yukarı yükseliş ve düşüşlerle çalkantılı bir seyir izliyor. Bu da yatırımcıları temkinli olmaya zorluyor. Aslında olması gereken de bu. Bilmeden araştırmadan yatırım yapılmaz. Bu yatırım değil kumar olur.” dedi.

David Maltas Kripto Para ile yatırım yapmadan önce bilinmesi ve öğrenilmesi gereken finansal bir takım bilgiler olduğuna vurgu yapıyor. Ve bu konu hakkındaki görüşlerini de “İnsanlar kripto para ile yatırım yapmadan önce kripto paranın ne olduğunu ve çeşitleri hakkında bilgi sahibi olmaları gerektiğini unutuyorlar. Yüzme bilmeden denize atlarsanız boğulabilirsiniz. O nedenle önce yüzmeyi öğrenmeniz gerekir. Sanal paraya gelince; fiziksel biçimi olmayan bir para birimidir ve sanal ortamlarda kullanılabilir. Kripto para sahibi olmak isteyen herkesin piyasayı ve kripto para borsasını takip etmeleri çok önemlidir. Geçtiğimiz aylarda yaşanan kripto borsası dolandırıcılığı, borsa seçiminin de hayati ödeme sahip bir konu olduğunu gözler mönüne serdi. Kripto paraya yatırım yapmadan önce bir danışmana ya da bir uzmana danışılarak doğru yatırımlar yapmak önemlidir. Bilmeden bir yatırım yapmak ciddi kayıplara neden olabilir. Bu yüzden bu konu ile ilgili bilen bir uzmanla çalışmak her zaman daha akıllıca bir tercih olacaktır.” şeklindeki sözleri ile ifade etti. 

David Maltas küçük yaşından itibaren çalışma hayatında bulunduğunu belirterek yaptığı yüklü kripto para yatırımı hakkında da “2016 yılında 50 Milyon Euro değerinde Bitcoin yatırımı yaparak ilk sanal paraya adım attım. O zamandan beri gerek piyasa araştırmalarım gerekse yatırımlarımı doğru yönlendirmem sayesinde bu miktar katlanarak büyümeye devam etti. Benimle birlikte çevremdeki pek çok kişiye de kazandırdım. Artık kripto para konusunda iyice uzmanlaştım denilebilir. Bu alanda meraklı olan insanlara yardım ediyorum ve yol gösteriyorum. Ancak en önemli konu da temkinli olunması ve yatırım yapma konusunun aceleye getirilmemesi. ” şeklinde açıklamalarda bulundu.