Damadını öldürmek için fırsat kollamış! Kan donduran fotoğraf...

Gaziantep'te yaşanan kan donduran olaya ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı. Kızının en mutlu gününde damadını vahşice öldüren kayınpeder Mehmet G.'nin cinayeti işlemek için fırsat kolladığı anlar kameraya yansımış...

Yayınlanma Tarihi: 23.10.2019 11:32
Değiştirme Tarihi: 23.10.2019 11:32
Damadını öldürmek için fırsat kollamış! Kan donduran fotoğraf...

Eser Efsane ve Damla Efsane iki ay önce nişanlandı. İkili kısa süre sonra da resmi nikah kıydı. Artık neredeyse her şey tamamken, düğün hazırlıkları sırasında aileler arasında tartışma çıktı. Damla'nın babası Mehmet G., 'Bu düğüne izin vermeyeceğim' diyerek tepkisini ortaya çıktı.

Kavga büyüdü, çift evlenebilmek için ve bu kavgadan uzak kalabilmek için Kahramanmaraş'a kaçtı. Aile büyükleri araya girdi ve Damla Efsane'nin babasını ikna etti. Bunun üzerine Mehmet G. de “Tamam, düğüne izin vereceğim ama kına gecesi bizim evimizde yapılacak, kızım evden gelinlikle çıkacak” dedi.

ÇİFTETELLİ OYNARKEN

Bu söz üzerine Gaziantep’e dönen Eser ve Damla Efsane, 20 Eylül’de baba evinin önündeki sokakta düzenlenen kına gecesine katıldı. Halayların çekildiği gecede Mehmet G. de damadıyla sık sık fotoğraf çektirdi. Mehmet G., gecenin sonuna doğru kızıyla çiftetelli oynayan damadının arkasından yanaştı ve beline sakladığı bıçakla boğazını kesti.

Oğlu ve bir akrabası da, oğlunun boğazının kesildiğini görüp müdahale etmeye çalışan anne Meryem Fidan’ı dört yerinden bıçaklayıp ağır yaraladı. Saldırganlar, halay çeken davetlilerin üzerine de biber gazı sıktı.

'İBRET OLSUN' DİYE

Olaydan sonra gözaltına alınan Mehmet G., eşi Ayyuş G., oğlu Cafer G. ile Damla’nın dayısı Gökhan G. tutuklandı. Mehmet G. ifadesinde “Damadımı herkese ibret olması için kına gecesinde öldürdüm. Onu öldürmekte kullandığım bıçağı da bir hafta öncesinden taşımaya başlamıştım” dedi. Ölümden dönen anne Meryem Fidan “Gözlerim kör olsaydı da oğlumun boğazının kesildiğini görmeseydim” diyerek gözyaşlarına boğuldu.