Damadına kızan Alman vatandaş dehşet saçtı: 2 Türk ailenin evleri kullanılmaz halde...

Almanya'nın Karlsruhe kentinde akılalmaz bir olay meydana geldi. 88 yaşındaki bir Alman vatandaş, damadı ile yaşadığı sorunlar nedeniyle evini ateşe verdi. Olay sonrası iki Türk ailenin de kaldığı bina zarar gördü ve kullanılamaz hale geldi. 

Yayınlanma Tarihi: 26.03.2021 13:29
Değiştirme Tarihi: 26.03.2021 13:29

Karlsruhe'nin Malsch kasabasında yaşayan Badur ve Özgür ailesinin 88 yaşındaki yan bina komşuları Alman vatandaş damadı ile sorun yaşayınca kaldığı evi ateşe verdi. 

Yangın, kısa sürede Badur ve Özgür ailelerinin kaldığı eve sıçradı. İtfaiye ekipleri yangını kısa sürede söndürürken, 2 kişinin yaralandığı belirtildi. 

Yangının çıkmasına neden olan ve olay yerinden kaçan 88 yaşındaki ismi açıklanmayan ev sahibi Alman vatadanşının polis tarafından göz altına alındığını kaydedildi.

"DAMADI İLE SORUNLARI VARDI"

Evi yanan mağdurlardan gurbetçi Ercan Badur, yaşadığı olaydan son derece korktuklarını ifade ederek, “Akşam ailecek yemekten sonra televizyon bakıyorduk bir anda komşumuz zile bastı. Binada yangın var, evi hemen boşaltalım dedi. Binada ben eşim iki çocuğum, alt komşum eşi ve bir çocuğu, yan komşumuz ev sahibinin kızı ve eşi kalıyordu" ifadelerine yer verdi. 

"KOMŞULAR UYARMASAYDI YAŞAMIYORDUK"

"Duyduk ki ev sahibi 88 yaşındaki Alman vatandaşın damadı ile sorunları vardı" diyen Badur, "Damadına kızıp binayı ataşe vermiş. Panikle aşağı koştuk. Evin panjurları kapalıydı. Her taraf birden duman oldu. Ben evin giriş katındaki kapılardan birini açarak eşim ve iki çocuğumu dışarı çıkardım" ifadelerine yer vedrdi. Badur, itfaiyenin 7-8 dakika içeriside geldiğini kaydederek, "Daha sonra yangını söndürdü. Komşular uyanmasa belki şu an yaşamıyor olurduk” diye konuştu.