Daha önce hiç gitmediği İstanbul'dan gelen trafik cezasını görünce şoke oldu

Konya'da yaşayan 41 yaşındaki Ayşegül Taşal'a, 6 gün önce bir trafik cezası ulaştı. Tebligatta, 27 Şubat tarihine ait 132 liralık bir hatalı park cezasının ödenmesi gerektiği yazıyordu. Ancak Ayşegül Taşal daha önce İstanbul'a hiç gitmemişti. Gelen tebligat üzerine şoke olan Ayşegül Taşal, İstanbul’a hiç gitmediğini ve bu yanlışın düzeltilmesi gerektiğini ifade etti ve  "Ceza yazılan araç, beyaz renkli bir otomobil. Benim, eski model bir otomobilim vardı. Onu da mart ayında sattım" dedi.

Yayınlanma Tarihi: 23.09.2020 10:04
Değiştirme Tarihi: 23.09.2020 10:04
Daha önce hiç gitmediği İstanbul'dan gelen trafik cezasını görünce şoke oldu

41 yaşındaki Ayşegül Taşal, 6 gün önce gelen trafik cezası nedeniyle büyük bir şok yaşadı. 27 Şubat tarihinde İstanbul Zeytinburnu'nda hatalı park nedeniyle kendisine 132 lira para cezası yazıldığını gören Taşal, hayatı boyunca hiç İstanbul'a gitmediğini söyledi. 

Bu tarz olaylara haber bültenlerinde rast geldiğini ve gülüp geçtiğini söyleyen Ayşegül Taşal, aynı şeyin kendi başına da geldiğini belirtti.

Haber ile ilgili metin girin!.

Ayşegül Taşal şunları söyledi:

"Benim normalde bir aracım vardı. Ama bu plaka ve bu araba bana ait değil. Ayrıca ben hiç İstanbul’a gitmiş biri değilim. Araba da mekan da plaka da farklı. Cezanın kesildiği tarihte değil, ben hayatımda hiç İstanbul’da bulunmadım. Ceza kağıdını bana verdiklerinde bu, ben değilim, dedim. Bakıyorum isim ben, soy isim ben, hayret ettim. ‘Nasıl oluyor’, dedim. Eskiden haberlerde görüyordum, yanlış ceza kesildiğini, gülüyordum. ‘Öyle şey olur mu’, diyordum. Oluyormuş. Başıma geldi ve kendime güldüm. Niye böyle hata yapılıyor, anlamış değilim. Gelen bu cezanın düzeltilmesini istiyorum. Vatandaş olarak ben de hakkımı istiyorum.''

DHA