Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Manisa'yı karıştıran terör örgütü propagandası

Manisa Salihli'de dağlık alana, geçen yıl taşlarla yazılan Orman Genel Müdürlüğü’nün kısaltması (OGM) yazısı, terör örgütünün kısaltması olan, ’PKK’ ile değiştirildi.

08.01.2016 13:33

Manisa’nın Salihli İlçesi’ndeki dağlık alana geçen yıl taşlarla yazılan Orman Genel Müdürlüğü’nün kısaltması (OGM) yazısı, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce terör örgütünün adı ’PKK’yla değiştirildi. Güvenlik güçleri inceleme yaptıktan sonra taşları kaldırarak, alana Türk bayrağı astı.

Salihli Orman İşletme Şefliği tarafından orman yangınlarına karşı halkı bilinçlendirmek amacıyla geçen yıl, Kurşunlu Kaplıcaları Mevkisi’ndeki dağlık alana taşlarla, 33 metre genişliğinde OGM yazısı yazıldı. Uzak çevreden rahatlıkla okunabilen yazı, bu gece kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce tahrip edilerek terör örgütünün adı ’PKK’ yazısıyla değiştirildi.

Dev bayrak asıldı

Durumu fark eden vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine Jandarma ve polis ekipleri sevk edildi. Güvenlik güçlerinin yaptığı incelemenin ardından yazıyı oluşturan taşlar kaldırıldı. Yere de dev bir Türk bayrağı asıldı.

Olayı kimin yaptığının belirlenmesi ve yakalanması için çalışma başlatıldı. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Yorumlar | 0
üye profil