Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Gazete önünde güvenlik önlemi

Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'nun bugünkü sayısından bir bölümünün Cumhuriyet gazetesinde yayınlanacağı haberleri üzerine, gazete binası önünde polis güvenlik önlemi aldı

14.01.2015 06:37

Fransa'da 12 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırının ardından, ilk sayısını çıkartacak olan Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'nun bir bölümünün Cumhuriyet gazetesinde yayınlanacağı haberleri üzerine, Şişli'de bulunan Cumhuriyet gazetesi binası önünde polisgüvenlik önlemi aldı.Saat 24.00 sıralarında "akrep" diye tabir edilen zırhlı polis aracı gazete binası önünde beklemeye başladı. Saat 01.00'dan itibaren de gazeteye çıkan Şişli Büyükdere Caddesi'ni Abide-i Hürriyet Caddesi'ne bağlayan yol, Prof. Nurettin Mazhar Öktel Sokağı ve İstiklal Sokak güvenlik şeridi ve demir bariyerlerle araç trafiğine kapatıldı. Polislerin gazete önünde ve çevresinde bekleyişi sürerken, gazetenin güvenlik personellerinin de nöbet tuttuğu görüldü.

GECE YARISINDAN SONRA PROTESTO ETTİLERMilli Türk Talebe Birliği (MTTB) üyesi bir grup,  Cumhuriyet gazetesinin Charlie Hebdo dergisinden bazı karikatürleri yayınlamasına  tepki gösterdi.Grup, gece yarısından sonra Cumhuriyet gazetesinin Ahmet Rasim  Sokak'ta bulunan bürosu önüne ellerinde "Charlie provokasyona devam ediyor" ve  "Hem paralel hem kafir kuşağısın, Cumhuriyet sen kimin uşağısın" yazılı  dövizlerle geldi.MTTB İl Başkanı Ömer Nasuh Erdoğan, burada yaptığı açıklamada,  Paris'teki terör saldırısının ardından devlet adamlarının da katılımıyla  düzenlenen yürüyüşün, "katliamların ırkı, dini, rengi olduğunu ve Müslüman  ülkelerdeki kıyımlara hiçbir zaman tepki verilmeyeceğini açıkça gösterdiğini"  söyledi.Cumhuriyet gazetesi'nin de dergiden bazı karikatürleri yayınladığını  dile getiren Erdoğan, "Elbette Türkiye'deki tüm basın kuruluşları özgürdür ancak  yapılan yayınlar millete hizmet yönünde olmalıdır. Cumhuriyet gazetesi bu  yayınıyla hangi devletlere hizmet etmektedir" ifadesini kullandı. 
Yorumlar | 0
üye profil