Cumhuriyet Bayramı'nda duygulandıran görüntü! Kartoncu çocuklar damga vurdu...

Bursa'da Cumhuriyet Bayramı'na kartoncu çocukların görüntüsü damga vurdu. Geçimini çek çek arabalarıyla sağlayan kartoncu çocukların, arabaları bayraklarla süslemesi dikkat çekti. 

Yayınlanma Tarihi: 29.10.2020 12:01
Değiştirme Tarihi: 29.10.2020 12:01
Cumhuriyet Bayramı'nda duygulandıran görüntü! Kartoncu çocuklar damga vurdu...

Osmangazi ilçesine bağlı Soğanlı Mahallesi'ndeki bir geri dönüşüm deposuna hurda karton toplayarak geçimlerini kazanan iki arkadaş Mustafa Öke ve Nurullah Özdemir'in Cumhuriyetin ilanının 97 yılı sebebiyle Türk bayraklarıyla süslediği çek çek arabaları ilgi odağı oldu. Bursa caddelerinde bayraklı arabalarla hurda karton toplayan gençler bayrak sevgisi görenlerin büyük takdirini kazandı.

Şanlıurfa Viranşehir'li olduğunu belirten Mustafa Öke, "3 yıldır bu işi yapıyorum. Cumhuriyet Bayramı sebebiyle arabalarımızı süsledik. Türk bayrağını çok seviyoruz, o bizim bayrağımız. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun" dedi.

Nurullah Özdemir ise "Bayrağı çok seviyoruz. 'İnsanlar görsün' diye arabalarımızı süsledik. Bayramımız kutlu olsun" diye konuştu.

Haber ile ilgili metin girin!.

Türk milletinin tarihinde 97 yıl önce yeni bir devrin kapıları açıldı ve Cumhuriyetin ilanıyla "Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir" sözü devlet yönetiminde en belirgin şekliyle yerini aldı. Türkiye'nin her yerinde ise coşkuyla kutlanıyor.

(İHA)