Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İzmir'deki depremde son durumu açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir depremine ilişkin konuştu. Deprem nedeniyle 58 vatandaşın hayatını kaybettiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan,  896 yaralımız var. 200 kadarı tedavide. Bunun dışındakiler taburcu edildi." ifadelerini kullandı. Soğuk havaların ve yağışların başlamadan önce İzmirli vatandaşların yaralarını saracaklarını söyleyen Erdoğan, '"Depremden etkilenen İzmirli kardeşlerimizin yaralarını soğuklar ve yağışlar bastırmadan sarmakta kararlıyız." diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi: 01.11.2020 16:32
Değiştirme Tarihi: 01.11.2020 16:32
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İzmir'deki depremde son durumu açıkladı

Son dakika haberine göre, İzmir'de meydana gelen depreme ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama yapıldı. Deprem sebebiyle İzmirlilere bir kez daha "geçmiş olsun" dileklerini ileten Erdoğan, "Şu an itibarıyla 58 vefatımız var, 896 yaralımız var." dedi.

Erdoğan, yaralıların 200 kadarının tedavide olduğunu, diğerlerinin taburcu edildiğini kaydetti.

Depremde hayatın kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Erdoğan, şunları ifade etti:

"Bugüne kadarki tüm afetlerde olduğu gibi İzmir depreminde evlerini kaybeden vatandaşlarımızı da inşallah en kısa sürede yeni konutlarına kavuşturacağız. Hasar tespiti ile yıkılan ve yıkılması gereken binaların enkazlarının kaldırılmasının ardından hemen çalışmalara başladık. Bakanlıklarımız ve kurumlarımız tüm ekipleri ve imkanlarıyla felaket bölgesinde gereken her şeyi yapıyor."

Erdoğan, dün partisinin Van kongresinden İzmir'e geçerek kriz merkezinde toplantı yaptıklarını, enkaz bölgesinden bilgiler aldıklarını hatırlatarak, "Depremden etkilenen İzmirli kardeşlerimizin yaralarını soğuklar ve yağışlar bastırmadan sarmakta kararlıyız. Rabb'imden ülkemizi ve milletimizi her türlü afetten, hastalıktan, kazadan, beladan, musibetten korumasını temenni ediyorum." diye konuştu.

Bugün bir kez daha Samsun'da bulunmanın, kucaklaşmanın mutluluğu içinde olduğunu dile getiren Erdoğan, yaklaşık 1,5 yıllık hasretin ardından Samsun'un tüm ilçelerini kalpten selamladığını söyledi.