Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesi belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesi belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Adıyaman Nissibi Köprüsü açılışında sözünü ettiği Diyanet İşleri Başkanı ile ilgili müjde belli oldu.

22.05.2015 10:38

CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan Adıyaman Nissibi Köprüsü açılışında "Yarın bir müjde duyabilirsiniz. Bu müjde Diyanet İşleri Başkanımızla alakalı olacak" diye konuşmuştu. Erdoğan'ın bu sözü bir anda gündeme oturmuştu. Ancak müjde yarına kalmadan ortaya çıktı.

Buna göre Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in iade edeceğini söylediği milyonluk makam aracı için harekete geçti. "Haberim olsaydı, iade etmesine müsade etmezdim" diyerek tartışmalara katılan Erdoğan, muhalefeti de Diyanet'e düşman olmakla suçlamıştı.

Kanal D Haber'e göre bu müjde yeni bir makam aracı. Sürprizin ne olduğunu canlı yayında açıklayan Cüneyt Özdemir, Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı'na ait zırhlı Mercedes'lerden bir tanesini Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e tahsis ettiğini açıkladı.

Uçakta açıklamıştı

CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan, bu konuyu ilk olarak Bosna-Herkes dönüşü gazetecilere yaptığı açıklmadad dile getirmişti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Bosna-Hersek dönüşünde gazetecilere uçakta açıklama yaparken, son zamanlarda tartışma konusu olan Diyanet İşleri Başkanı’nın Mercedes makam aracıyla ilgili de konuştu.

 

Haber ile ilgili metin girin!.

Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı’yla görüşeceğini belirterek, “Cumhurbaşkanlığı makamından bir Mercedes’i ben Diyanet İşleri Başkanımıza tahsis edeceğim. Hem de zırhlı olacak” dedi.

Yorumlar | 0
üye profil