Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Erdoğan'dan flaş Başika açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başika kampına sızmaya çalışan 18 DEAŞ'lı teröristin öldürüldüğünü söyledi.

08.01.2016 13:40

Başika’ya yönelik saldırıyla ilgili değerlendirmede bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 18 IŞİD üyesinin öldürüldüğünü söyledi. Türk askerlerinden yaralanan olmadığını belirten Erdoğan “Bu, Başika kampıyla ilgili atılan adımın ne kadar isabetli bir karar olduğunu ortaya koyuyor” dedi.

CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak'ın Başika bölgesindeki kampa yapılan saldırıyla ilgili bir soru üzerine şöyle konuştu:

"DAEŞ terör örgütüne mensup olduğu söylenen, sanıyorum bunlardan 18 kadarı etkisiz hale getirilmiş. Herhangi bir yaralı arkadaşlarımız da söz konusu değil. Böyle bir şey şu anda yok. Bu, Başika kampıyla ilgili atılan adımın ne kadar isabetli bir karar olduğunu ortaya koyuyor. Oradaki asker her an her şeye hazır.

Irak kendi askerlerini eğitmemimizi talep etti. Bize bu üs yerini gösterenler onlar. Rusya, İran, Irak ve Suriye dörtlüsünün Bağdat’ta ofis oluşturmasının ardından olumsuzluklar yaşandı.

Rusya, 'Bizi Suriye Hükümeti çağırdığı için biz oradayız' diyor. Şu anda Suriye'deki hükümet meşru bir hükümet değil ki. 'Efendim BM öyle kabul ediyor'.... Kabul edebilir ama siz her çağrıldığınız yere gitmek zorunda değilsiniz.

Gürcistan'a niye girdiniz zamanında Çağrıldığınız için mi girdiniz? Ne işiniz vardı Gürcistan'da? Ukrayna'ya çağrıldığınız için mi girdiniz? Ne için girdiniz Ukrayna'ya? İnsana sorarlar. Rusya, DAEŞ’e karşı mücadele etmiyor.

Yorumlar | 0
üye profil