Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi İçişleri Bakanlığı açıkladı: Tüm valiliklerde...

Koronavirüs salgını ile her gün birçok tedbir alınmaya devam ediliyor. Bu kapsamda İçileri Bakanlığı bir son dakika gelişmesini açıkladı. Bakanlık, Cumhurbaşkanı Erdoğan'In talimatı ile ülke genelindeki tüm valiliklerde bugün sabah saat 09.00'da önce il idare kurullarının sonra da pandemi kurullarının toplanacağını belirtti. İşte son dakika haberine dair gelişmeler.

Yayınlanma Tarihi: 28.03.2020 09:38
Değiştirme Tarihi: 28.03.2020 10:40
Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi İçişleri Bakanlığı açıkladı: Tüm valiliklerde...

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimat ile bugün saat 09.00 İtibariyle tüm illerde, koronavirüs salgınının yayılmasının önlenmesi amacıyla, il idare kurulları ve pandemi kurullarının toplanacağı açıklandı.

Açıklamada, il idare kurullarında, koronavirüs salgını kapsamında alınan tedbirlerin en etkili şekilde uygulanması, bugüne kadar alınan tedbirlere vatandaşlara en üst seviyede riayet etmeleri ve vatandaşların zorunlu haller dışında evlerinden çıkmamalarına sağlanmasına yönelik konular görüşüleceği belirtildi.

Pandemi kurulu toplantısında ise, başta 30 büyükşehir başta olmak üzere sosyal izolasyon ile iller bazında sosyal mesafeyi en üst seviyeye taşıyacak her türlü ilave tedbir karara bağlanarak valilerce vakit kaybetmeksizin uygulanmaya alınacağı ifade edildi.

Öte yandan, Valilerce, illerin özel durumları göz önünde bulundurularak, il pandemi kurulu tarafından alınacak ilave tedbirler gerekli koordinasyonun sağlanması için başta İçişleri Bakanlığı olmak üzere ilgili bakanlıklar ile kamu kurum ve kuruluşları ile ivedilikle paylaşılacağı ve söz konusu toplantıların ilerleyen günlerde tekrarlanacağı bildirildi.