Cumhurbaşkanı Erdoğan Sakarya'daki patlama sonrası ilk açıklamayı yaptı

Sakarya'nın Hendek ilçesinde bulunan havai fişek fabrikasında meydana gelen korkunç patlama sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk açıklamayı yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "189 personelden 2'si hayatını kaybetti, 1'i ağır 74 yaralımız var. Her türlü tedbir şu an itibarıyla alınmış vaziyette... 2 yangın helikopteri ile 1 yangın uçağı aktif olarak çalışıyor." ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi: 03.07.2020 14:54
Değiştirme Tarihi: 03.07.2020 16:46
Cumhurbaşkanı Erdoğan Sakarya'daki patlama sonrası ilk açıklamayı yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sakarya'da bir fabrikada meydana gelen patlama sonrası ilk açıklamayı yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "189 personelden 2'si hayatını kaybetti, 1'i ağır 74 yaralımız var" dedi. Ayrıca Erdoğan, her türlü tedbirin şu an itibarıyla alındığını ve bölgede 2 yangın helikopteri ile 1 yangın uçağının aktif olarak çalıştığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarındans satırbaşları şöyle;

Her türlü tedbir şu an itibarıyla alınmış vaziyette. Gerek AFAD, gerek UMKE, gerek itfaiye şu anda koruma altına almış durumdalar. Koruma altına aldıkları, kontrol altına aldıkları bu söndürme çalışmaları havadan gerek helikopterler gerekse uçak vasıtasıyla bu çalışma devam ediyor ve 2 yangın helikopteriyle bir yangın uçağı burada aktif şu anda çalışıyor. Bu arazi 164 dönüm. 164 dönüm arazide 15 yerleşim alanında bina var. Yerleşim yerlerine de 3 kilometre mesafede. Bu fabrikanın personeli de uzaktan değil, o mahallin insanları. Temennimiz odur ki, bu yaralıların inşallah sağlıklı bir şekilde ailelerine dönmesi ve içeride olan yaralılarla ilgili olumsuz haberler almamaktır. Konuyla ilgili şu anda 3 bakanım orada. Gerek içişleri, gerek sağlık, gerekse aile ve sosyal çalışma bakanım oradalar. Valimiz, büyükşehir belediye başkanımız, ilçe belediye başkanlarımız hepsi olay yerindeler ve olayı yakından takip ediyorlar

Kendileri de şu an itibarıyla ola yerinde ilgili arkadaşlarla beraber çalışmaları sürdürüyorlar. Ölen kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Yaralı kardeşlerimize de şifalar temenni ediyorum. Temennimiz odur ki inşallah bir an önce yangın tamamıyla kontrol altına alınmaktan öte söndürülmüş olsun ve daha büyümeden bu işi bitirmiş olalım.