Cumhurbaşkanı Erdoğan "İşi sıkı tutacağız" demişti! Gözler, koronavirüs için kabine toplantısında...

Dünyada ve ülkemizde koronavirüs vaka sayılarındaki artış dikkat çekerken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önceki Cuma günü, yaptığı açıklamada kısıtlama sinyallerini vermiş ve “Ne yazık ki uyarılarımıza halkımız ciddi manada dikkat etmedi. Mecburen şimdi tekrar işi sıkmak zorundayız” demişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu sözlerinin ardından gözler bugünkü kabine toplantısına çevrildi. Toplantının ana gündem maddeleri ise AVM, pazar, park gibi kapalı ve kalabalık alanlara kısıtlamalar, bazı illere yönelik seyahat yasakları ile 65 yaş üstüne sokağa çıkma yasakları...

Yayınlanma Tarihi: 21.09.2020 09:54
Değiştirme Tarihi: 21.09.2020 09:54
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'İşi sıkı tutacağız' demişti! Gözler, koronavirüs için kabine toplantısında...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bugün Beştepe’de Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ne başkanlık edecek. Toplantının en önemli başlığı son dönemde vaka ve ölüm oranında artış yaşanan koronavirüsle mücadele ve yeni tedbirler olacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs süreci, vaka sayılarındaki artışın nedenleri, tedavi süreçleri ve aşı çalışmalarıyla ilgili brifing verecek. Toplantıda maske-mesafe kuralına uymayanların yanı sıra karantinayı ihlal edenlerle ilgili daha sıkı tedbirlerin uygulanması için kararlar alınabileceği ifade ediliyor.

İŞTE MASADAKİ ÖNEMLİ MADDELER

Bilim Kurulu’nun tavsiyelerinin ele alınacağı toplantıda vaka sayılarında artış olan ve önlemlere uymayan il ve ilçelere yönelik yeni kısıtlamalar gündeme gelebilecek. AVM, pazar yeri, park gibi kapalı ve kalabalık yerlerde önlemlerin sıkılaştırılması ya da kısıtlamalar getirilmesi de masadaki en önemli başlıklar arasında.

Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu’nun TÜBİTAK’la ortaklaşa yürüttüğü yerli aşı ve ilaç çalışmaları da ele alınacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da bugün okullarda dar kapsamlı başlatılacak eğitim süreci ve alınan tedbirlerle ilgili bilgileri kabineye anlatacak. (Hürriyet)