Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurduğu 4 günlük sokağa çıkma yasağı bu illerde uygulanmayacak

birlikte 16-17-18-19 Maayıs tarihlerinde sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı belirtildi. Konuyla ilgili açıklamayı dün Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptı. Dün ulusa sesleniş konuşması yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu tarihlerde, konuşmasında bu yasaklara dair detayları paylaştı. Ancak 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında yeni bir gelişme yaşandı. Son dakika haberine göre, Adana,Trabzon, Aydın, Denizli, Şanlıurfa ve Diyarbakır valilikleri, sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanmayacağını açıkladı.

Yayınlanma Tarihi: 12.05.2020 09:13
Değiştirme Tarihi: 12.05.2020 12:25
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurduğu 4 günlük sokağa çıkma yasağı bu illerde uygulanmayacak

Sokağa çıkma yasağıyla ilgili yeni gelişme... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam gerçekleştirdiği ulusa sesleniş konuşmasında 16-17-18-19 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağını duyurmuştu. Adana,Trabzon, Aydın, Denizli, Şanlıurfa ve Diyarbakır valilikleri, sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanmayacağını açıkladı. Sokağa çıkma yasakları ilk olarak 30 büyükşehir ve Zonguldak illerini kapsıyordu

Denizli Valisi Hasan Karahan, 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının kentte uygulanmayacağını açıkladı. Vali Karahan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, saat 00.00 itibarıyla kentteki seyahat kısıtlamasının kaldırıldığını belirtti.

Karahan, "Ayrıca hafta sonu dört günlük sokağa çıkma yasağı ilimizde uygulanmayacaktır." ifadesini kullandı

ŞANLIURFA VALİLİĞİ: İLİMİZ MUAF TUTULMUŞTUR

Şanlıurfa Valiliği de 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının kentte uygulanmayacağını bildirdi. Şanlıurfa Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı yeni tedbirler kapsamında Şanlıurfa'ya giriş-çıkış kısıtlamasının 11 Mayıs Pazartesi günü saat 24.00'ten itibaren kaldırıldığı belirtildi.

Açıklamada, sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili şu ifadelere yer verildi:

"Bu çerçevede ilimiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı, 16-17-18-19 Mayıs 2020 tarihlerinde uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasından da muaf tutulmuştur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

AYDIN VALİSİ KÖŞGER: SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI UYGULANMAYACAK

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, hafta sonu 4 gün boyunca Aydın'da sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayacağını duyurdu.

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, yaptığı açıklamada, "Değerli Aydınlılar 16-17-18-19 Mayıs tarihlerinde uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı Aydın’da uygulanmayacaktır. Ancak salgın henüz geçmemiştir. Başta maske takma mecburiyeti ve sosyal mesafe kuralı olmak üzere kurallara riayet etmeniz sağlığımız açısından zaruridir" ifadelerini kullandı.

ADANA VE TRABZON' DA VAR...

16-17-18-19 mayıs tarihlerinde uygulanacak sokağa çıkma yasağının Aydın, Şanlıurfa ve Denizli dışında Adana ve Trabzon'un da muaf tutulacağı kaydedildi. 

DİYARBAKIR

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu, 16-19 Mayıs günlerinde kentte sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanmayacağını duyurdu.