"Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk olacak"

Adalet eski Bakanı Bozdağ HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın TBMM grup toplantısındaki açıklamalarına Twitter üzerinden cevap verdi.

Yayınlanma Tarihi: 18.03.2015 05:08
Değiştirme Tarihi: 18.03.2015 05:08
'Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk olacak'

Bekir Bozdağ'ın açıklamaları şöyle:

"HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş vebenzeri ideolojik siyaset yapan herkes biliyor ki, Başkanlıkta seçmenin yüzde 51'nin oyunu alan Başkan olur. Irkçı, ayrımcı, bölücü, radikal ve başkaca marjinal fikre sahip olan başkan seçilebilir mi? Başkanlık sisteminde; ırkçı, bölücü, radikal, ötekileştirici, dışlayıcı ve ayrımcı fikirlere sahip olan birinin başkan olması mümkün değildir.

HDP Eş Başkanı Demirtaş,barajı geçecek oyu temin için Başkanlık sistemi karşıtlarına 'Başkanlığa ancak HDP engel olur.' mesajı verdi.

Demirtaş ve başkanlık sistemi karşıtlarına, Tayyip Erdoğan Başkan olacak diye korkanlara diyorum ki: 'Korkunun ecele faydası yok.' derler.

Cumhurbaşkanımıza vaktiyle 'Muhtar bile olamaz.' dediler; ama o, Allah'ın yardımı vemilletimizin desteğiyle seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı oldu.

Şimdi de, 'Erdoğan Başkan olamaz.' diyenlere, derim ki: Rabbim diler, milletimiz dedestek olursa inşallah o,Türkiye'nin ilk Başkanı da olacaktır.

Bulunduğu yere Cumhurbaşkanımız, kirli ittifaklarla ya da ayak oyunlarıyla değil, Allah'ın yardımı ve milletimizin desteğiyle gelmiştir.

Bulunduğu yere Cumhurbaşkanımız, kirli ittifakları, tuzakları ve oyunları boza boza; sadece halkla gönüllü ittifak kurarak gelmiştir.

Büyük Türkiye'ye ve büyük Türkiye'nin yürüyüşüne HDP,CHP, MHP ve bunlara paralel destekler asla engel olamayacaktır."