"Küba'da camiye vize çıktı"

'Küba'da camiye vize çıktı'
Yayınlanma Tarihi: 20.11.2014 03:28
Değiştirme Tarihi: 20.11.2014 03:28

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “O dağın tepesine bir cami yakışır” sözleriyle gündeme gelen Küba’ya yapılacak cami için bu ülkeden vize çıktı.

Diyanet Vakfı’nı ziyaret eden Küba Dışişleri Bakan Yardımcısı Gerardo Penalver’in Küba’da yaşayan toplam 3500 Müslüman için yapılacak cami için başkent Havana’da bir yer ayrıldığını kendilerine bildirdiğini belirten Tutkun, caminin Türkiye ile birlikte Küba’da temsilciliği bulunan diğer Müslüman ülkelerin işbirliğiyle yapılacağını söyledi. 

‘HABERLER KASITLI’Caminin projesinin Suudi Arabistan tarafından hazırlanacağını, hat ve İznik çinisi gibi iç süslemelerin ise Türkiye tarafından yapılacağını kaydeden Tutkun, Küba bakan yardımcısının Türkiye’nin konuya gösterdiği hassasiyetten son derece memnun olduğunu aktardığını kaydetti. Tutkun, bakan yardımcısının basında çıkan olumsuz haberleri gördüğünde şaşırdığını ve “Küba’nın caminin yapımına karşı çıktığıyla ilgili haberlerin tamamı kasıtlıdır, bu cami muhakkak yapılacak, bundan endişeniz olmasın” dediğini savundu.Haber ile ilgili metin girin!.habertürk