Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Darbe girişimini eniştemden öğrendim

El- Cezire kanalının canlı yayına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan darbe girişimi sürecini anlattı. Erdoğan, darbe girişiminden haberdar olduktan sonra halkı demokrasiye sahip çıkmaya davet etiklerini söyledi. Erdoğan çağrı üzerine on binlerce insanın sokaklara döküldüğünü kaydetti

20.07.2016 22:02

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, El-Cezire televizyonunda 15 Temmuz darvbe girişimini değerlendirdi.Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

Tatil için Marmaris’e gitmiştim. Oradayken haber bana ulaştı. Tabii ki gerekli kişileri haberdar edip burada bir basın açıklaması yaptık.

Halkımızın endişeye kapılmaması için ve Türk halkından meydanlara çıkıp demokrasiye sahip çıkmasını istedik. Türkiye’de yüzde 52’lik bir oranla sokaklara döküldü halkımız.

Darbe girişimini eniştemden öğrendim. MİT ve başka kaynaklardan darbe girişimi haberi geldi. Enerji Bakanımız gerekli adımları atarak otelden güvenli bir şekilde ayrıldık. Dalaman havaalanından uçağımız İstanbul’a doğru hareket ettik. On binlerce kişi darbeye karşı sokakları korudu. 

Tabii ki bunların bir azınlık olduğu kesin. Terör örgütü dediğimiz bu örgüt, azınlığın çoğunluğa boyun eğdirmeye çalıştı.

Yorumlar | 0
üye profil