Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni yıl mesajı! Cumhurbaşkanı Erdoğan 2021 için dileklerini sıraladı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2020'yi geride bırakacağımız bu son günde yeni yıl mesajı yayınladı. Erdoğan mesajında, "2020 senesini geride bırakıyor, yeni ümitler ve beklentilerle 2021 yılına giriyoruz. Yeni miladi yılın, ülkemizdeki, bölgemizdeki ve dünyadaki tüm insanlar içinhayırlara vesile olmasını Rabbim’den niyaz ediyorum" ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi: 31.12.2020 12:44
Değiştirme Tarihi: 31.12.2020 12:44
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni yıl mesajı! Cumhurbaşkanı Erdoğan 2021 için dileklerini sıraladı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2021 yılı için, yeni yıl mesajı yayınladı. Erdoğan'nın yeni yıl mesajı şöyle:

"Aziz Milletim, Hepinizi en kalbi duygularımla, muhabbetle selamlıyorum.

2020 senesini geride bırakıyor, yeni ümitler ve beklentilerle 2021 yılına giriyoruz. Yeni miladi yılın, ülkemizdeki, bölgemizdeki ve dünyadaki tüm insanlar için hayırlara vesile olmasını Rabbim’den niyaz ediyorum.

Geride bıraktığımız 2020, maalesef, corona virüs salgını başta olmak üzere pek çok zorlukla sınandığımız bir yıl oldu.

Tüm dünyayı etkisi altında alan Covid-19 virüsü, son bir asrın en büyük sağlık krizi olarak tarihe geçti. Salgınla beraber maskeden solunum cihazına, sarf malzemelerinden ilaca kadar üretime dayalı her konuda dünyada çok ciddi sıkıntılar yaşandı.

Salgının en kritik evresini, güçlü sağlık altyapımız ve vakitlice aldığımız tedbirler sayesinde hamdolsun en az zararla atlatmayı başardık. Avrupa’daki toplam kapasiteye yaklaşan yoğun bakım yatak sayımız ve bir milyon 100 bini aşan sağlık ordumuzla, süreci başarıyla yönettik.

Çok kısa sürede inşasını tamamlayıp hizmete sunduğumuz 1008’er yataklık iki acil durum hastanesiyle bu alanda yeni bir çığır açtık. Yine bu dönemde toplamda 16 bin yataklı 16 hastaneyi ve 10 ek hizmet binasını açarak, sağlık altyapımızı tahkim ettik.

Sosyal güvenlik sistemimizin kuşatıcılığı sayesinde vatandaşlarımız, kimi yerlerde olduğu gibi, çok ciddi tedavi faturalarıyla karşı karşıya kalmadı.

Testten teşhis, tedavi ve ilaca kadar salgınla mücadele için gereken her türlü hizmeti insanımıza ücretsiz sunduk. Bunun yanında salgının yol açtığı ekonomik sıkıntıları hafifletmek amacıyla pek çok destek ve yardım paketini devreye aldık."