Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşlara flaş çağrı! 'Vazgeçin şu düğünlerden...'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Sigorta tanıtım töreninde vatandaşlara flaş bir çağrıda bulundu. Koronavirüs vakalarının artışa geçmesinin ardından düğünlerle ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tamam diye sloganlaştırdığımız maske, temizlik, mesafe kuralına uymaya davet ediyorum. Vazgeçin bu dönem düğünlerden, yemekli merasimlerden, buralardan aldığımız haberler bizi üzüyor." ifadelerinde bulundu.

Yayınlanma Tarihi: 07.09.2020 14:44
Değiştirme Tarihi: 07.09.2020 14:51
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşlara flaş çağrı! 'Vazgeçin şu düğünlerden...'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs vaka sayılarının artışa geçmesinin ardından, katıldığı Türkiye Sigorta tanıtım töreninde vatandaşlara çağrıda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tamam diye sloganlaştırdığımız maske, temizlik, mesafe kuralına uymaya davet ediyorum. Vazgeçin bu dönem düğünlerden, yemekli merasimlerden, buralardan aldığımız haberler bizi üzüyor." ifadelerinde bulundu.

'VAZGEÇİN ŞU DÜĞÜNLERDEN'

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları ifade etti:

Dünyada dengeleri alt üst eden salgın, bizim gibi ülkelerinde önünde yepyeni fırsat pencereleri de açmıştır. Türkiye, bu fırsatları değerlendirme noktasında en avantajlı ülkelerden birisidir. Bunun için milletimizin tüm fertlerinin tam bir seferberlik içinde tedbirlere sarılması gerekiyor. Ne kendimizi tamamen hayattan soyutlayacağız ne de hiçbir şey olmamış gibi gafletten uzak duracağız. Milletimizi tekrar maske, temizlik, mesafeye uymaya davet ediyorum. Vazgeçin şu düğünlerden. Olumsuz haberler bizi üzüyor. Nikah törenleri ile bu işleri atlatalım. Sigaraya da bu dönemde ara verin, içmeyin.

(DHA)