Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Kısıtlamalar esnetilecek mi?' sorusuna yanıt

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Mart'ta hayata geçirilmesi planlanan normalleşme kararlarıyla ilgili değerlendirmede bulundu. Cuma namazı çıkışı basın mensuplarına açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'kısıtlamalar kalkacak mı?' sorusunun yanıtı için Kabine Toplantısı'nı işaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca 'Lokantalarla ilgili neler yapmamız gerekir, kafeteryalarla ilgili ne adımlar atarız, otellere varıncaya kadar ne yapmamız gerekiyor, bunların kararını Kabine Toplantısı'nda ele alacağız." dedi.

Yayınlanma Tarihi: 26.02.2021 15:55
Değiştirme Tarihi: 26.02.2021 15:55
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Kısıtlamalar esnetilecek mi?' sorusuna yanıt

Cumhurbaşkanı Erdoğan cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. 1 Mart'ta hayata geçirilmesi planan normalleşme kararlarıyla ilgili değerlendirmede bulunan Erdoğan, 'yerinde karar' dönemi için pazartesi günü yapılacak Kabine Toplantısı kararlarını işaret etti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi: 

Bilim Kurulumuzun çalışmaları pazartesi günü Kabine'ye gelecek. Orada müzakeresini yapacağız. Mutasyonun hangi illerde ne konumda olduğunu orada Sağlık Bakanımız bizlere takdim edecek. Sonra da bizler ne gibi tedbirler alabiliriz, lokantalarla ilgili neler yapmamız gerekir, kafeteryalarla ilgili ne adımlar atarız, otellere varıncaya kadar ne yapmamız gerekiyor, bunların kararını Kabine Toplantısı'nda ele alacağız.