Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gıda fiyatları ve mutasyonlu virüs açıklaması

Gelen son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Son günlerin en çok konuşulan konularından biri olan gıda fiyatlarına ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ciddi fiyat farklarlarını gördüklerini, bu konuyla ilgili Ticaret Bakanlığı'nın yoğun bir çalışma içinde olduğunu ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, mutasyona uğrayan koronavirüs ile ilgili de bir açıklama yaptı ve 'gelişmeler olumsuz' dedi. Erdoğan ayrıca, Elon Musk ile gerçekleştirdikleri görüşmenin detaylarını da paylaştı.

Yayınlanma Tarihi: 29.01.2021 14:36
Değiştirme Tarihi: 29.01.2021 14:36
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gıda fiyatları ve mutasyonlu virüs açıklaması

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasından satırbaşları:

Arkadaşlar bu konuda Bilim Kurulu'nun ifadeleri önem arz ediyor. Ama ben daha çok değerlendirmeleri vefatla ilgili yapıyorum. Vefat sayılarındaki düşüş beni ciddi manada ümitlendiriyor.

"MUTASYONLA İLGİLİ OLUMSUZ GELİŞMELER VAR"

Mutasyonla ilgili bazı olumsuz gelişmeler var, doğru. Fakat onu da inşallah aşacağımıza inanıyorum.

Gerek okullarla alakalı, gerekse biliyorsunuz son dönemde bu restoranlarla ilgili, bütün bu açık mekanlarla ilgili bazı ekonomik gelişmeleri de göz önüne alarak adımlar atmaya ister istemez gayret ettik. Ve bu konuda şu anda lokantalarımızı vesaire biraz gözetleme gibi bir düşüncemiz var.

"ESNAFA SESLENİYORUM, AĞIR CEZALAR SİZLERİ BULABİLİR"

Fakat bu süreç içerisinde maalesef özellikle de esnaflarımızın gerek sebze de gerek meyve de vesaire; hatta hatta bakliyatta çok ciddi fiyat farklarının olduğunu görüyoruz. Ve bunun için de Ticaret Bakanlığımız yoğun bir çalışmanın içerisinde. Öyle zannediyorum ki önümüzdeki bir ay içerisinde biz bu işi çok daha kontrollü şekilde yürüteceğiz.

Vatandaşın ezilmesine tahammül edemeyiz. Beyaz ette, kırmızı ette aynı şekilde bu süreci takipte tutuyoruz.

Ben buradan bütün esnaflarıma sesleniyorum. Siz bu süreci böyle devam ettirecek olursanız çok ağır cezalar sizleri bulabilir. 

Lütfen yaptığınız işi hakkıyla yapın ve vatandaşımıza zulmetmeyin.

ELON MUSK İLE GÖRÜŞME

Ben bir arkadaşımızı görevlendirerek, Elon Musk ile irtibatta olacaklar. Ne yapabiliriz? Tabi bunu konuştuk. Tabi Elon, 2020 itibariyle dünyanın en zengini oldu. "Çok çalışıyorum" diyor. "Çok çalışınca da çok kazanıyorum" diyor.