Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok net emekli ikramiyesi açıklaması! Emekli ikramiyeleri kalkacak mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok net emekli ikramiyesi açıklaması! Emekli ikramiyeleri kalkacak mı?
Yayınlanma Tarihi: 26.02.2020 20:45
Değiştirme Tarihi: 26.02.2020 20:45

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan ziyaretinden yurda dönüşünde uçakta gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı ve emekli ikramiyeleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilik ikramiyelerinin kesileceğine yönelik iddiaların medyada yer aldığının hatırlatılması üzerine, "Ne onun kaldırılması var ne ikramiyelerin kaldırılması var. Öyle bir şey yok. Kaldıracaksak bunu benim anons etmem lazım, partimizin sözcüsünün anons etmesi lazım veya Cumhurbaşkanlığı sözcüsünün anons etmesi lazım. Böyle bir sahtekarlık olur mu? Bunu ortaya atanların derdi başka" yanıtını verdi.

SGK DA AÇIKLAMIŞTIMilyonlarca emeklinin merakla beklediği emekli ikramiyesi için sosyal medyada dolaşan iddialara SGK açıklık getirmiş, yapılan açıklamada, "Bazı basın-yayın organlarında "SGK'da çok konuşulacak çalışma" şeklinde yer alan haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği görülmüştür. Söz konusu haberlerde dile getirilen hususlarla ilgili Sosyal Güvenlik Kurumundan herhangi bir çalışma istenmediği gibi Sosyal Güvenlik Kurumunun böyle bir çalışması da bulunmamaktadır. Sıklıkla yapılan bu tarz maksatlı haberler, kurumumuzu yıpratma ve vatandaşlarımızı yanıltma hedefi taşımaktadır. Bu maksatlı haberlere karşı her türlü hukuki hakkımızı kullanacağımızı da ayrıca belirtir, doğru bilginin peşindeki siz değerli basın mensuplarımızın dikkatine ve kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız." denilmişti.