Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz bu birlikteliğimizi devam ettirmeliyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz bu birlikteliğimizi devam ettirmeliyiz

Erdoğan, Kısıklı’daki konutunun yakınlarında düzenlediği mitingde halka seslendi.

16.07.2016 21:45

TSK’daki cunta yapılanması tarafından düzenlenen darbe girişiminin başarısız olmasının ardından İstanbul’a dönen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, halka seslendi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başlıkları:

"Azınlığın yaptığı eylemlerdir"
"Ne yazık ki polislerimizden şehitlerimiz oldu, sivillerimizden şehitlerimiz oldu. Ben tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılarımıza da şifalar diliyorum. Hepsi benim yol arkadaşım. Kardeşlerim, şunu özellikle söylemem lazım, bu süreç içinde gerçekten bu olaylar Silahlı Kuvvetlerimizin içinde bir azınlığın yaptığı eylemlerdir. Yoksa Silahlı Kuvvetler’in kendisinin değil."

"Yargıya çok teşekkür ederim"
"Silahlı Kuvvetlerimiz inşallah kendine yakışır bir noktaya gelecek fakat bu arada yargıya da çok teşekkür ederim. Yargı dört bir yanında ülkemizin, makamlarına, mevkilerine, rütbelerine bakmadan, kim olursa olsun, emniyet teşkilatıyla el ele vermek suretiyle tutuklama kararlarını verdiler..."

"O meydanlara çıkışınız her şeyi alt üst etmiştir"
"Sizin ilk andan itibaren millet olarak meydanlara çıkmanız var ya, o meydanlara çıkışınız her şeyi alt üst etmiştir. Diyorum ki, rehavet yok ve hafta boyu biz bu birlikteliğimizi devam ettirmeliyiz. Bu noktada hemfikir miyiz?"

"Pensilvanya’daki bu zatı artık Türkiye’ye teslim edin."
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Barack Obama'ya çağrı yaparak, 'Pensilvanya’daki dört yüz dönüm arazinin içindeki bu zatı ya deport edin ya da bize verin' demiştim. İhanet içerisinde olduğunu sizlere söyledim ama dinletemedim. Şimdi buyrun, bu darbe girişiminden sonra tekrar sesleniyorum. Pensilvanya’daki bu zatı artık Türkiye’ye teslim edin. 'Eğer biz, stratejik ortaksak model ortaksak, o zaman ortağınızın bu talebini lütfen yerine getirin' diyorum" dedi.

Yorumlar | 0
üye profil