Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Erdoğan: Bunlar zalimdir, alçaktır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma namazı çıkışı Sultanahmet'te patlamanın olduğu yeri ziyaret etti. Karanfil bıraktı.

15.01.2016 13:55

Erdoğan ardından yaptığı konuşmada üzüntülerini dile getirirken bildiriye imza atan akademisyenlerle ilgili çok sert ifadeler kullandı.

Birçok terör örgütüyle mücadeledeyiz. Sultanahmet'teki saldırı DAEŞ'inülkemize yönelik ilk saldırısı değil. 10 Alman vatandaşı hayatını kaybetti. Yaralılar hastanede. Bir kısmı taburcu oldu.

 

Haber ile ilgili metin girin!.

Biz üzüntülerimizi Alman cumhurbaşkanı ve Şansölyesi ile paylaştık. Ölenlerin ailelerine buradan iletmek istiyorum. Bizim DEAş'le mücadelemiz sonuna kadar sürecektir.

"Bunlar zalimdir, alçaktır"

"Bütün bu olan olaylar karşısında kalkıp da kapkara bir bildiri yayınlayıp, o katliamların altına imzayı koyan akademisyenleri özellikle tekrar kınıyorum, şiddetle kınıyorum. Milletimizin kimin kim olduğunu çok daha yakından anlamalarını, yani önünde bir profesör, doçent bilmem ne olması kimseyi Aydın yapmaz, bunlar kapkaranlık insanlardır. Bunlar zalimdir, alçaktır, çünkü zalimlerle birlikte olanlar zalimdir. Katliam yapanlarla beraber olanlar katliam içerisinde oldukları için onlar da aynı suçu işlemişlerdir."

"Birçok terör örgütüyle mücadele içindeyiz"

"Bu süreç kısa bir süreç değil ve bu süreci kendileri noktasında, kendileri için faydaya dönüştürmek, ülkemizi de adeta çevre ülkelerde olduğu gibi bir sıkıntılı duruma sokabilme gayreti içerisinde olan birçok terör örgütüyle şu anda mücadele içerisindeyiz.

Bu terör örgütlerinin başında bölücü terör örgütü PKK geliyor. Bunun yanında aynı şekilde Suriye'nin kuzeyinde PYD, yine PKK'yla ilintili olan YPG ki aynı zamanda PYD ile beraber çalışıyor, bir diğer yine terör örgütü El-Kaide'nin adeta daha sonra ondan ayrılan DAEŞ terör örgütüdür."

Yorumlar | 0
üye profil