Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamıştı! Koronavirüs kısıtlamaları başladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine Toplantısı sonrası duyurduğu kısıtlama hayata geçirildi. Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan karar gereği, 22.00'dan itibaren bar, kafe, halı saha, tiyatro, sinema ve benzeri iş yerleri kapanırken, yemek hizmeti veren mekanlarda sadece paket servisi yapılacak. 

Yayınlanma Tarihi: 04.11.2020 23:44
Değiştirme Tarihi: 04.11.2020 23:44
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamıştı! Koronavirüs kısıtlamaları başladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün yapılan Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada birçok iş yerinin koronavirüs tedbirleri kapsamında 22.00'dan sonra kapanacağını söyledi. Yeni kısıtlamalar, 81 il valiliğine gönderilen genelgeyle hayata geçirildi. 

İstanbul'da, halı saha, sauna, berber, kuaför, kafe, bar, restoran, lokanta, pastane, kahvehane, spor salonları, güzellik merkezi, düğün salonu, internet kafeler gibi toplulukların yoğun olarak bulunduğu mekanlar, genelge gereği 22.00'dan itibaren kapandı. Yemek hizmeti veren mekanlar ise sadece paket servis hizmeti vermeye devam edecek.

Beşiktaş'ta, genelge kapsamına giren iş yerleri kısıtlamanın başladığı saatten itibaren hizmetlerini sona erdirdi. Bar, kafe ve bazı lokantalar kapanırken, paket servis yapılan mekanların önünde kuyruk oluştu.

Kadıköy'de, Barlar Sokağı olarak bilinen Kadife Sokak'taki bar ve kafeler kısıtlama saatinin başlamasıyla faaliyetlerini sona erdirdi. 

Fatih'te birçok mekan kapatılırken, bazı kafelerin hizmet vermeye devam ettiği görüldü.  

MALATYA'DA DENETİM

Öte yandan Malatya’da polis ekipleri denetim yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün koronavirüs tedbirleri kapsamında evlere paket servisi şeklindeki uygulamalar hariç olmak üzere lokanta, restoran ve kafelerin de içinde olduğu çok sayıda işletmenin en geç saat 22:00’de kapanacağını duyurdu. Kararın ardından Malatya’da saatler 22.00’yi gösterdiğinde polis ekipleri denetimlere başladı. İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren’in de katıldığı denetimler, kentte eş zamanlı olarak gerçekleşti. Kentte 20 ekibin katıldığı denetimde açık olan iş yerlerinin sahipleri uyarılarak, alınan kararlar hatırlatıldı. Sabaha kadar devam edecek denetimlerde açık olan iş yerlerine idari para cezası uygulanacağı belirtildi.