Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Rize'de selin vurduğu yerler Afet Bölgesi ilan edilecek

Erzurum'u ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk olarak, AK Parti Erzurum Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'na katıldı. Teşkilata seslenen Erdoğan, "Davamızda karamsarlığa yer yok" dedi. Daha sonra ise katıldığı toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı, Rize'de sele maruz kalan alanların 'Afet Bölgesi' ilan edileceğini açıkladı.

Yayınlanma Tarihi: 17.07.2021 17:55
Değiştirme Tarihi: 17.07.2021 18:01
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Rize'de selin vurduğu yerler Afet Bölgesi ilan edilecek

Açılış konuşmasının ardından Rize'de yaşanan sel felaketi nedeniyle bölgenin afet bölgesi ilan edileceğini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bakan arkadaşlarımızın çok büyük felakete maruz kalan yerlerin afet bölgesi ilan edilmesi noktasında bizden beklentileri oldu. Oraların yapılacak çalışmayla afet bölgesi ilan edilmesi konusunda kendilerine bu haberi verelim dedim. O bölgeler afet bölgesi olacak ve yapacağımız ilk kabine toplantısında da bunu teminat altına alacağız" ifadelerini kullandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, sel ve heyelan yaşanan Rize'de incelemelerde bulunmuştu.