Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! 2 bin kişiye iş imkanı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Xiaomi ve iş ortağı Salcomp’un yaklaşık 30 milyon dolarlık yatırımla, 14 bin metrekare arazi üzerinde kurduğu bu fabrika, yıllık 5 milyon üretim kapasitesiyle 2 bin kişiye de istihdam sağlayacaktır" açıklamasını yaptı. 

Yayınlanma Tarihi: 29.03.2021 13:16
Değiştirme Tarihi: 29.03.2021 13:16
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! 2 bin kişiye iş imkanı

Önemli açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Xiaomi ve iş ortağı Salcomp’un yaklaşık 30 milyon dolarlık yatırımla, 14 bin metrekare arazi üzerinde kurduğu bu fabrika, yıllık 5 milyon üretim kapasitesiyle 2 bin kişiye de istihdam sağlayacaktır. Yıllık 10 milyonun üzerinde cep telefonu satışının gerçekleştiği; Avrupa, Rusya ve Orta Doğu pazarlarının birleşme noktası Türkiye, akıllı telefon üreticileri için bölgenin üretim üssü olma yolunda emin adımlarla ilerliyor" dedi.

Erdoğan ayrıca, "Dünyanın Kovid-19 salgını sebebiyle sancılı günler yaşadığı bir dönemde, sizlerin şahsında Türkiye’ye güvenen, ülkemizin potansiyeline ve geleceğine inanan tüm yatırımcılara şahsım ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum" şeklinde konuştu. 

(AA)