Cuma mesajları 2021: En güzel anlamlı, ayetli, resimli Cuma mesajları

Cuma mesajları sizler için haberimizde. Yeni yılın ikinci Cuma gününde camiler, pandemi şartlarına göre inananlar tarafından doldurulacak. Haftalık bayram sayılan Cuma gününde herkes sevdiklerine Cuma mesajları göndermek, resimli Cuma mesajları paylaşmak istiyor. İşte Cuma mesajları 2021, en güzel, anlamlı Cuma mesajları yeni resimli…

Yayınlanma Tarihi: 07.01.2021 23:42
Değiştirme Tarihi: 07.01.2021 23:42
Cuma mesajları 2021: En güzel anlamlı, ayetli, resimli Cuma mesajları

Cuma gününün Müslümanlar için ayrı bir önemi vardır. Bu yüzden mübarek günü sevdikleri ile paylaşmak için her hafta Cuma mesajları araması yapılır. Bu haberimizde sizler için dualı, kısa, anlamlı, hadis ve ayetli Cuma mesajları derledik. İşte en güzel Cuma mesajları 2021, en yeni resimli Cuma mesajları…

CUMA MESAJLARI 2021

Bugün rahmet, bugün bereket, bugün şefaat, bugün himmet bugün günlerin efendisi… Cumanız mübarek olsun…

Sevdikleriniz yanınızda dünyanız barış dolu olsun. Allah’ın selamı üzerinize olsun. Hayırlı Cumalar dilerim.

Allah yolundan ayrılmayalım ne kadar sabrınızı zorlasalar da karşılarında gene sabır bulacaklardır hayırlı Cumalar.

Yeni gün ülkemize barış, sevgi, huzur ve kardeşlik getirsin. Bu cuma yeniden birliğimize, dirliğimize, bütünlüğümüze vesile olsun

Günlerin en kıymetlisi Cumadır. Cuma günü, bayram günlerinden ve aşure gününden daha kıymetlidir. Cuma, dünyada ve Cennette müminlerin bayramıdır. Hayırlı cumalar!

Cuma günü melekler mescidin kapılarına oturur, insanları geliş sırasına göre yazarlar. Sizin de isminizin yazılması dileğiyle.

Cuma geceniz mübarek olsun. Bu güzel Cuma gecesinde rahmetin gökyüzünden yağarken, sana açılan elleri ve çekilen salavatı şerifleri boş çevirme, dualarımızı kabul eyle Allah’ım.

Allah’ım! Geçmiş ve gelecek, gizli ve açık bütün günahlarımı bağışla! Benim ilâhım Sensin. Senden başka ilâh yoktur. (Buhârî, Tevhîd, 35) Hayırlı cumalar.

Rabbim Seni bugün de dua edenlerden her daim şükredenlerden, sevmeyi bilenlerden, Ya Rabbi Cennet te gezenlerden eyle! Hayırlı Cumalar.

Haber ile ilgili metin girin!.

KISA CUMA MESAJLARI

Rabbim rahmet ve bereketini memleketimizin üzerine kılsın. Hayırlı Cumalar.

Her insanın kıymeti ahlakının güzelliği kadardır. Hayırlı Cumalar.

Şüphesiz Allah sabredenler ile beraberdir. Hayırlı ve huzur dolu Cumalar.

Sağlımızı koru ve hastalara şifa ver. Hayırlı bereketli cumalar dilerim.

Hayırlı, bereketli, huzurlu ve sağlık dolu günler dilerim.

İnsan çaresiz değil, duâ’sızdır. Hayırlı Cumalar.

Cumanın hürmetine içimizden geçenlere… Amin. Hayırlı Cumalar…

Cumanız mübarek dualarınız kabul olsun. Hayırlı Cumalar…

Haber ile ilgili metin girin!.

AYETLİ HADİSLİ CUMA MESAJLARI

Cuma namazı kılınınca yeryüzüne dağılın ve Allah’ın lütfundan isteyin. Allah’ı çok zikredin ki kurtuluşa eresiniz. (Cum’a sûresi (62), 10 )

Güneşin doğduğu günlerin en faziletlisi, en üstünü cuma günüdür. Çünkü Hz. Âdem (A.S.) o günde yaratılmış, o günde cennete yerleştirilmiş ve o günde cennetten çıkarılmıştır. Cumanız mübarek olsun!

Ey iman edenler, cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah’ı zikretmeye koşun ve alış-verişi bırakın. Eğer bilirseniz, bu sizin için daha hayırlıdır. (Cum’a suresi / 9)

Muhakkak ki Allah güzeldir, güzelliği sever… (M265 Müslim, İman, 14 7) En güzel cumalar sizlerin olsun.

Onda öyle bir an vardır ki şayet bir Müslüman kul namaz kılarken o ana rastlar da Allah’tan bir şey isterse, (Allah) ona dilediğini mutlaka verir. (Ml969 Müslim, Cum’a, 1 3) Allah Cumamızı ve ettiğimiz duaIarı kabul etsin inşallah.

Haber ile ilgili metin girin!.

Ölümü çok hatırlayan ve ondan sonrası için en güzel hazırlığı yapan müminlerin en akıllısıdır. (ibn Mace, Ziihd, 31) İman dolu cumalarınız olsun.

Allah’a ve ahiret gününe iman eden komşusuna eziyet etmesin. Allah’a ve ahiret gününe iman eden misafirini ağırlasın. Allah’a ve ahiret gününe iman eden, hayır konuşsun ya da sussun. (Buhâri, Edeb, 31) Dostlarınızla hayır konuştuğunuz nice huzurlu cumalara…

Sübhanallah! Allah yeryüzüne şifasını yaratmadığı bir hastalık indirmiş midir? (Ahmed b. Hanbel, Miisned, 5/371) Allah’ım bu güzel Cuma gününün yüzü suyu hürmetine sağlımızı koru ve hastalara şifa ver. Hayırlı ve sağlıklı cumalar dilerim.

Allah’a inandım de, sonra da dosdoğru ol. (Müslim, İman, 62, 38) Ümmet-i İslam’ın Cuması Mübarek olsun.

Haber ile ilgili metin girin!.

ANLAMLI CUMA MESAJLARI

Ya Erhamerrahimin! Cuma hürmetine hayatımızı şerefli, rızkımızı bereketli, vücudumuzu sıhhatli, ahlakımızı faziletli eyle… Hayırlı Cumalar

Ey Rabbim! Yalvarıyorum rahmetine, her şeye olan kudretine, içimdeki kırık kalp ile Ey Allah’ım rahmetini üzerimizden esirgeme! Amin Hayırlı Cumalarınız olsun…

Ey Allah’ım! Cumamızı mübarek eyle, namazımızı kabul eyle, Ahir ve akıbetimi hayır eyle, son nefesimize kadar iman ile yaşamamızı nasip eyle, ölmüşlerimize af ve mağfiret eyle,  tüm mü’min kullarının dualarını kabul eyle, bizleri rahmetinden mahrum eyleme… Hayırlı cumalar.

Allah’ım! Sabaha ulaştığımız gibi akşama, akşama ulaştığımız gibi sabaha, Cumaya ulaştığımız gibi bayrama ulaşmayı nasip eyle. Bizlere sağlık ve afiyet ihsan et. Günümüzü mübarek, işlerimizi ahsen eyle. Bereketli ve hayırlı Cumalar dileğiyle…

Allah’ım, habibin Muhammed Mustafa’ya (s.a.v), ailesine ve dostlarına rahmet eyle ve onların katındaki hürmeti için dualarımıza icabet et. Amin, cumamız mübarek olsun.

Ey büyük Rabbim. Hayrı ve şerri ayırt edebilmeyi, imtihan olarak verdiklerine yürekten Amenna diyebilmeyi, göstermiş olduğun yolda yürümeyi, Senin yolundan ayrılmamayı, Seni en çok sevenlerden olmayı bana ve sevdiklerime nasip eyle…. Hayırlı Cumalar..

Rabbimizin rızasına yaklaşmamıza ve müminlerle kardeşlik bağlarımızın pekişmesine vesile olan Cuma gününüz mübarek olsun.

Cuma gününüz mübarek olsun; huzur, umut, mutluluk kalplerden hiç eksik olmasın. Cumanız kutlu, bayramınız mutlu ve bereketli olsun…

Bu mübarek Cuma gününde her şeye kadir olan Yüce Allah, bizleri, doğru yoldan ve sevdiklerimizden ayırmasın! Hayırlı ve bereketli Cumalar dileğiyle.

Cenâb-ı Hak, bu Cuma günümüzü ve diğer ibadetlerimizi yüce katında makbul eylesin. Sağlık, huzur ve afiyet içerisinde Rabbimden Hayırlı Cumalar diliyorum…

Haber ile ilgili metin girin!.