Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Çukurca'da teröristler böyle vuruldu

Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde dün güvenlik güçlerinin arama tarama faaliyitleri sırasında PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada, örgütün sözde Van eyaleti Kavaklı sorumlusu ’Andok’ kod adlı terörist Barış Tekçe öldürüldü.

12.08.2015 17:08

Bölgedeki kaynaklara göre, hava destekli operasyon şöyle gerçekleşti: 

Hakkari- Çukurca yolunda dün saaat 08.00’den itibaren patlayıcı araması başlatan  askerler, Şine köprüsü ile Doğanlı mahallesi arasında kalan bölgede saat 09.00 sıralarında bir grup PKK’lının yolu iş makinesiyle kazdığını saptadı. Teröristlerin yolun belli noktalarına mayın yerleştirdiklerini ve köprüyü tahrip etmeye çalıştıkları belirlenince, güvenlik güçleri madahele etti.İnsansız Hava Aracıyla bölgede sivil şahısların olmadığının teyit edilmesi üzerine bölgeye taarruz helikopterleri de sevk edildi. Çıkan çatışmada Van Eyalet sorumlusuna bağlı örgütün sözde Van Eyaleti Kavaklı Sorumlusu ’Andok’ kod adlı  Barış Tekçe  ölü ele geçti. Bu teröristin, Hakkari- Çukurca yolunu bir hafta süreyle kapatan grubun lideri olduğu belirlendi.

İş makinesinde fotoğrafı çıktı

Haber ile ilgili metin girin!.  

PKK’nın sözde Kavaklı sorumlusu olan ’Andok’un yemek sofrasında ve iş makinesinin kabininde çekilen fotoğrafları da ele geçti. Bölgede hendekte tuzaklanan, patlatılmaya hazır 20 mutfak tüpü bulundu.

Terör örgütü de kabul etti 

Terör örgütü PKK da 'Andok' kod adlı Barış Tekçe'nin öldüğünü doğruladı. Terör örgütü ayrıca PKK'lılardan Özer Gever kod adlı Sinan Özer'in Ağrı, Ekin Van kod adlı kadın terörist Kevser Ertürk'ün muş'ta öldüğünü duyurdu.

Yorumlar | 0
üye profil