Çukurca'da çatışma: 3 şehit

Çukurca'da çatışma: 3 şehit

Çukurca kırsalında PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada 3 asker şehit oldu, 3’ü ağır olmak üzere 20 askerin yaralandığı bildirildi.

Hakkari’nin Çukurca İlçesi kırsalında bu sabah saatlerinde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada 3 asker şehit oldu, 3’ü ağır olmak üzere 20 askerin yaralandığı bildirildi.

Çukurca kırsalında operasyonu sürdüren güvenlik güçleriyle PKK’lı teröristler arasında bu sabah saat 06.45 sıralarında çatışma çıktı.

Teröristlerin açtığı ilk ateşle 3 asker şehit olurken, çatışmada yaralanan 20 asker helikopterle Fatih Kışlası’na, oradan da ambulanslarla Hakkari Devlet Hastanesi’ne getirildi.

Yaralı askerlerden 3’ünün durumunun ağır olduğu ve bölgede çatışmaların sürdüğü belirtildi.

Van'da 8 şehit

Van'ın Çaldıran ilçesinde Tendürek Dağı eteklerinde dün çıkan çatışmada ise 8 asker şehit oldu.

Alınan bilgilere göre, ilçedeki Tendürek Dağı eteklerinde güvenlik güçleri ile PKK'liler arasında dünden beri devam eden çatışmalar son günlerde şiddetlenerek sürüyor.

Dün biri uzman çavuş 4 güvenlik görevlisinin şehit olduğu bölgede yaşanan çatışmalarda bugün de bir teğmen ve 3 uzman çavuş şehit oldu.  Bu sabah hastanede tedavisine devam edilen bir askerin daha şehit düştüğü bilgisi verildi.

TSK'den Tendürek'e hava harekâtı

Türk Silahlı Kuvvetleri Tendürek'teki çatışmanın ardından bölgede hava operasyonu başlattı. Operasyonda 13 PKK'linin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Görüntülenme : 1063 Güncelleme Tarihi: 03/09/2016 14:41:53
Yayınlanma Tarihi: 03/09/2016 12:22:09

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin