Covid-19 aşılaması ne zaman bitecek? Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı son görüşmeyi açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Aşılama sürecine dair son dakika bilgileri paylaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çin Dışişleri Bakanı ile görüşme yaptığını ve aşılamanın mayıs-haziran ayları gibi bitirmeyi temenni ettiklerini belirtti. 

Yayınlanma Tarihi: 26.03.2021 15:15
Değiştirme Tarihi: 26.03.2021 15:15
Covid-19 aşılaması ne zaman bitecek? Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı son görüşmeyi açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Erdoğan, aşılanma süreciyle ilgili olarak şunları söyledi:

Tabii ben şu an itibariyle Bakanımızın açıklamasını bizzat kendisinden dinlemiş değilim fakat süreç ne getirir ne götürür tam göremiyoruz. Temenni ederiz ki mayıs, haziran gibi bu iş tamamlansın, bitsin. Temenni ediyoruz ki yaz mevsimine çok daha huzurlu şekilde girmiş olalım. Çin Dışişleri Bakanı ile de bunları etraflıca görüştük. Çin'den aldığımız aşılar dışında, bizim Çin'le yaptığımız ilk anlaşma 100 milyon faz aşıydı. 50 milyon faz aşı bize henüz ulaşmış değil. Şubat sonu bize ulaşacaktı. 50 milyon aşıyı süratle bekliyoruz. 50 milyon faz aşı bize henüz ulaşmış değil. Şubat sonu bize ulaşacaktı. 50 milyon aşıyı süratle bekliyoruz. Dün kendilerine bunu tekrar hatırlattım.

1 milyon 400 bin Biontech aşısı elimize ulaştı. Rusya'yla olan görüşmelerimiz devam ediyor. Rusya'dan gelen aşı bizi rahatlatacak. Aşı insanımız için tesirli kaynak olarak görüyoruz, ilaç çalışmaları da devam ediyor.