Çorum İl Sağlık Müdürü, korona tedbirlerine uymayanlara isyan etti!

Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mesut Sezikli, kentte son bir ayda 40'tan fazla sağlık çalışanının koronavirüse yakalandığını söyleyerek, "Pozitif personelimizi tek tek arıyorum ve ne olduğunu soruyorum. Düğün, toplantı, memleket ziyareti gibi sonuçlar çıkıyor" dedi. İl Sağlık Müdürü Ömer Sobacı ise, "Caddeye çıktığımda bakıyorum, maske bazı insanların ya çenesinin altında, ya kolunda. Allah ıslah etsin" dedi. 

Yayınlanma Tarihi: 25.08.2020 15:23
Değiştirme Tarihi: 25.08.2020 15:23
Çorum İl Sağlık Müdürü, korona tedbirlerine uymayanlara isyan etti!

Ömer Sobacı, düzenledikleri basın toplantısında koronavirüsle mücadele konusunda yürütülen çalışmaları değerlendirdi. Sağlık çalışanlarının salgına karşı yoğun mücadele verdiğini belirten Sezikli, "Halkımızın salgınla mücadelede belli bir konsantrasyonda gitmesi çok önemli. Tabii ki bıkkınlık, yılgınlık var. Bu bıkkınlık en başta sağlık personelinde var, bunun bilinmesini istiyoruz. Ancak ne olursa olsun bu süreç geçinceye kadar aynı konsantrasyonla çalışacağız. Vatandaşlarımızın da gerekli olmadıkça hastaneye gelişi ertelemesi bizim için çok önemli. Süreç belirsiz, ne zaman biteceği belli değil. Bundan sonrası halkımızın kurallara ne kadar uyacağına bağlı. Rehavet içinde devam edersek bunun sonu görünmüyor. Aşı bulununcaya kadar hemen hemen hepimiz bunu geçireceğiz demektir" dedi. 

"HASTANE DIŞINDAN VİRÜSÜ KAPTILAR"

Çorum'da son bir ayda 40'tan fazla sağlık çalışanının koronavirüse yakalandığını anlatan Sezikli, "Bunların tümü virüsü hastane dışından kaptı. Pozitif personelimizi tek tek arıyorum ve ne olduğunu soruyorum. Düğün, toplantı, memleket ziyareti gibi sonuçlar çıkıyor. Bunlara dikkat etmemiz lazım, çünkü biz son noktayız" açıklamasını yaptı. 

İSYAN ETTİ

Son 15 gündür kentteki denetimlerde vatandaşların sosyal mesafe ve maske kuralına uymadığını gözlemlediğini belirten İl Sağlık Müdürü Ömer Sobacı ise "Bu da toplumumuza mal oluyor. Caddeye çıktığımda bakıyorum, maske bazı insanların ya çenesinin altında, ya kolunda. Sosyal mesafeye özellikle düğünlerde maalesef hiç dikkat edilmiyor. Bundan sonra düğünlerde gerekli işlemler yapılacak. Herkesin başına bir bekçi dikemeyiz. Böyle düşüncesiz insanlarla nereye varabiliriz. Herkes maskesini taksaydı, sosyal mesafeye dikkat etseydi bu hale gelir miydi? En büyük sebebi bu. Caydırıcı cezalar da veriyoruz ama ceza çözmüyor. Yine bildiğini okuyor. Allah ıslah etsin" dedi.  (AA)