Çorum'da maske takmadığı için ceza yiyen kişi polise beddua etti: Allah senin başına da versin o zaman

Koronavirüs salgını nedeniyle Çorum'da pandemi tedbirlerine uyulup uyulmadığının kontrolü için denetim yapan ekipler, şaşırtan bir olayla karşı karşıya kaldı. Ekipler, maske takmadığı için ceza yazdıkları bir kişiden 'beddua' işitti. İsminin Alp Ü. olduğu belirtilen kişi polis memuruna,  "Hastayım ben neden polis merkezine götürüyorsunuz? Sen hastalıktan anlamıyor musun? Allah senin başına da versin" dedi.

Yayınlanma Tarihi: 01.10.2020 13:12
Değiştirme Tarihi: 01.10.2020 13:12
Çorum'da maske takmadığı için ceza yiyen kişi polise beddua etti: Allah senin başına da versin o zaman

Son dakika haberine göre, Çorum'da koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında polis ekipleri tarafından kapsamlı bir denetim gerçekleştirildi. 

Gazi Caddesi'nde yapılan denetimlerde polisler maske takmayan Alp Ü.'yü durdurdu. Hastanede fizik tedaviden çıktığını söyleyen Alp Ü., polislerle tartıştı. Alp Ü., kimlik isteyen polislere "Kimliğim yanımda yok, kimlik numaramı bilmiyorum” dedi.

"ALLAH SENİN BAŞINA DA VERSİN O ZAMAN"

Alp Ü., polisin kendisini karakola davet etmesi üzerine “Başka zaman gideriz” yanıtı verdi. Sağlık sorunu olduğunu söyleyen Alp Ü. Polislere, "Hastayım, neden polis merkezine götürüyorsunuz beni? Sen hastalıktan anlamıyor musun? Allah senin başına da versin o zaman” diye çıkıştı.

Çantasından çıkardığı maskeyi takarak telefonla eşini arayıp, kimlik numarasını öğrenen Alp Ü.’ye 392 TL para cezası uygulandı. Cezaya itiraz eden Alp Ü., maske takmanın zorunlu olduğunu hatırlatan polislere, “Zehir mi saçıyoruz” yanıtı verdi.

Kaynak: DHA

Etiketler: çorum