Coronavirüs raporu sızdırıldı! Dünyanın korktuğu salgında...

Coronavirüs raporu sızdırıldı! Dünyanın korktuğu salgında...
Yayınlanma Tarihi: 26.02.2020 20:33
Değiştirme Tarihi: 26.02.2020 20:33

Dünya, koronavirüsü salgını ile uğraşmaya devam ederken son dakika haberlerinin ardı arkası kesilmiyor. Son durumun merak edildiği salgında, dünya genelinde virüs tespit edilen kişi sayısı 81 bin 191'a ulaştı.

Bunların 78 bini Çin'de bulunurken, bin 200 kişi Güney Kore'de, 322 kişi İtalya'da bulunuyor. 2 bin 768 olarak açıklanan ölüm sayısında, Çin'den sonra en çok ölüm İran'da görüldü. İran'da 19 kişinin koronavirüsten dolayı hayatını kaybettiği bildirildi. Salgın Brezilya'ya da sıçrarken Antarktika dışında tüm kıtalarda virüs tespit edildi.

GİZLİ KORONAVİRÜS RAPORU ORTAYA ÇIKTI

İngiltere'den gelen son dakika haberi ise dünyayı şoke etti! İngiliz medyası, hükümetlerinin gizli raporuna ulaştı ve bunları servis etti. Covid-19 olarak da anılan yeni tip koronavirüs salgınına ilişkin çarpıcı ifadelerin yer aldığı raporda, salgından etkilenmesi beklenen kişi sayısı da açıklandı.

İngiliz medyası, bugüne kadar açıklanmış en korkutucu raporu dünya ile paylaştı. Hükümetin gizli raporuna göre, salgın yalnızca Birleşik Krallık'ta yarım milyonu aşkın insanın ölümüne yol açabilir.

En kötü senaryonun yer aldığı raporda, koronavirüs salgınının pandemiye dönüşmesi halinde İngiltere'de virüsün bulaşacağı insan sayısı 50 milyon olarak tahmin ediliyor.

Ölü sayısının bugün itibariyle 2 bin 765'e ulaştığı koronavirüs, dünyaya korku salmaya devam ediyor. ABD Başkanı Donald Trump, koronavirüs ile ilgili TSİ 02.00'de Beyaz Saray'da basın topantısı yapacak.

Özellikle Avrupa'daki artış büyük endişe yaratırken, Covid-19 adı verilen hastalığın görüldüğü ülkelerin doğrudan İtalya'daki salgınla bağlantılı olması dikkat çekiyor.

Avusturya, Hırvatistan ve İsviçre ve Kuzey Afrika'da da Cezayir, ülkelerinde görülen vakaların İtalya'ya seyahat eden hastalardan kaynaklandığını açıkladı.