Corona virüse aldırış etmediler denizin keyfini çıkardırlar

Corona virüse aldırış etmediler denizin keyfini çıkardırlar
Yayınlanma Tarihi: 12.03.2020 18:17
Değiştirme Tarihi: 12.03.2020 18:17

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, sıcak havayı fırsat bilenler denize girerek serinledi. Son günlerde dünyayı kasıp kavuran corona virüs salgınına rağmen sahillere akın eden yerli ve yabancı turistler denizin tadını çıkardı.

Bodrum'da geçtiğimiz hafta etkili olan yağmur ve fırtınanın yerini güneşli havalara bırakmasının ardından sahiller dolup, taştı. Hava sıcaklığının 23, deniz suyu sıcaklığının 18 derece kaydedildiği ilçede, Bodrumlular ve tatilciler Kumbahçe ve Paşatarlası sahilinde vakit geçirdi.

Birçok kişi, kafe ve restoranlarda güneşlenmeyi tercih ederken; bazı vatandaşlar da denize girdi. Sıcak havanın birkaç gün daha mevsim normallerinin üstünde seyredeceği öğrenildi.Baharın müjdecisi cemrenin toprağa düşmesiyle birlikte insanlar deniz kenarlarına akın etti.

Birçok vatandaş kafe ve restoranlarda güneşlenmeyi tercih ederken bazı vatandaşlar denize girdi. Kumbahçe, Gümbet, Bitez ve Ortakent sahilleri vatandaşlarla doldu taştı. Yazdan kalma günlerin yaşandığı turizmin cenneti Bodrum'da esnaf dükkanlarını açmaya başladı.

Az sayıda turist Bodrum Kalesi ve turistik yerleri gezmeyi tercih etti.