Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Colo Toure Bursaspor'a Çok Yakın

Colo Toure Bursaspor'a Çok Yakın

Sağlam, takımın Avusturya kampını izleyen Bursalı gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni transferlerle ilgili Cuma gününe kadar olumlu yanıt beklediklerini söyledi.

12.07.2012 09:25

Ertuğrul Sağlam, takımın Avusturya kampını izleyen Bursalı gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni transferlerle ilgili Cuma gününe kadar olumlu yanıt beklediklerini söyledi.Görüşmelerin devam ettiğini ifade eden Sağlam, Menchester City'den Kolo Toure ile Göteborg'dan Mervan Çelik'in hafta sonuna kadar takıma katılması için transferin sonuçlanmasını beklediklerini kaydetti.Fildişi Sahili'nden Kolo Toure'nin ses getirecek bir transfer olacağını anlatan Sağlam, ''İki gündür görüşmeler sürüyor. Uğraştığımız transfer Anadolu tarihindeki en önemli transfer olacak. Oyuncunun kalitesi belli. Bugün güzel bir haber bekliyoruz. İmza atmadan dünyada bir şey bitmez'' diye konuştu.Yeni sezon için iki oyuncu transfer edecekleri yolunda somut ifadeler kullanan Sağlam, ''Böyle bir oyuncuyu alma fırsatı buluyorsak içeriden bir oyuncu kenara almayı düşünebiliriz'' diyerek mevcut kadrodan bir veya iki oyuncuyu başka kulüplere gönderebileceklerinin işaretini verdi.

Haber ile ilgili metin girin!.Göteborg'ta top koşturan Mervan Çelik için, ''Mervan konusu olumlu'' ifadesini kullanan Sağlam, ''Hafta sonuna kadar takıma katılması için transferin sonuçlanmasını bekliyoruz'' dedi.-''Oyuncu seçerken kriterlerimiz var''-Oyuncu seçiminde kriterlerinin bulunduğunu ifade eden Sağlam, "şini ciddiye alan futbolcuları seçtiklerini belirterek, ''Profesyonelliği yaşayan oyuncu getirince işin büyük bölümünü hallediyorsun. Adam işe ciddi bakıyor, sonuçta performans alıyorsun. Bizim takımlarımızda hiçbir zaman koşmayan, işini ciddiye almayan oyuncu göremezsiniz. Bazen çıksa da zaman içinde gruba uymak zorunda kalıyor, uymayınca kendi kendini imha ediyor. 3.5 yıldır şükürler olsun ki içerideki otoriteyi sarsacak olay yaşamadık. İki oyuncunun bugüne kadar birbirleriyle tartıştığını hatırlamıyorum'' diye konuştu.Bursa yerel basınıyla yaptığı sohbette, Hakan Aslantaş'ın performansına ilişkin soruları da yanıtlayan teknik direktör Ertuğrul Sağlam, ''Hakan bir takımda olmazsa olmaz futbolculardan. Çalışıyor, mücadele ediyor. Hırslı ve istekli. Takıma katkısı olan bir futbolcu'' ifadelerini kullandı.Takımın genç oyuncularından Mert, Süheyl ve Okan'ı Bursa'da bırakıp Avusturya kampına getiremedikleri için ''içimiz sızladı'' diyen Sağlam, ''Dönüşte takımdan 4 veya 5 oyuncunun ayrılabileceğini, onların yerine bu genç oyuncuları takviye edeceğini'' bildirdi.Yeni sezona hazırlık çalışmalarının ikinci etabını 6 Temmuz'dan beri Avusturya'da sürdüren Bursaspor, bugün akşam saatlerinde günün ikinci antrenmanını gerçekleştiricek.Yeşil-beyazlı ekip kamp programı kapsamında yarın da Lokomotiv Moskova ile ikinci hazırlık maçını oynayacak. 
Yorumlar | 0
üye profil